Przejdź do głównej zawartości

Zapraszamy na drugie spotkanie Poland MadCap Flare User Group

· 3 min aby przeczytać

Okres wakacyjny oznacza wszechobecne rozluźnienie, nie tylko w branży tech comm. Ten przyjemny stan już niestety za nami, ale nie smućcie się, bo mamy dla Was dobrą informację. Polska grupa użytkowników MadCap Flare, prowadzona przez 3di Poland, organizuje kolejne spotkanie, na które, jako oficjalny patron medialny, serdecznie zapraszamy.

Kilka słów o grupie

Poland MadCap Flare User Group tworzy miejsce, w którym użytkownicy MadCap Flare z Polski mogą dzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami oraz rozwiązywać wspólnie problemy z jakimi się spotykają. Grupa skierowana jest do osób, które pracują na co dzień z Flarem, czy to na poziomie podstawowym czy zaawansowanym, albo słyszały o tym narzędziu i chciałyby dowiedzieć się więcej na jego temat.

O tym jak wyglądają poszczególne spotkania decydują uczestnicy. W zależności od poruszanych zagadnień, spotkanie może przyjąć formę prezentacji, panelu dyskusyjnego lub warsztatu. Organizatorzy chcą, aby członkowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach i wspólnie budowali grupę.

Więcej informacji znajdziecie w naszym wpisie ogłaszającym start grupy.

Termin i miejsce spotkania

Spotkanie odbędzie się 28 września 2017 w T.E.A. Time BrewPub w Krakowie. Start o godz. 18:00.

Temat spotkania

Tematem drugiego spotkania będą opowieści uczestników o tym w jaki sposób korzystają z Flare'a. Jeśli nie wiecie do końca jak skonstruować swoją historię, poniższe pytania mogą Wam w tym pomóc:

  • Dlaczego używacie Flare'a?
  • Czy używacie szablonów?
  • Jakie tworzycie dokumenty?
  • Jak pracuje Wasz zespół?
  • Czy tłumaczycie dokumentację? Jeśli tak, to w jaki sposób dostarczacie treść do tłumaczenia?
  • Czy stosujecie jakąś automatyzację?
  • Co jest w Waszym projekcie wyjątkowego?
  • Co Wam przysparza najwięcej problemów?
  • Co chcielibyście zmienić we Flarze?

To nie będzie prezentacja jednej osoby zakończona oklaskami, tylko dyskusja z wymianą doświadczeń. Przynieście laptopy, jeżeli chcecie innym coś pokazać, będzie na to czas.

Rejestracja i udział

Udział w spotkaniach jest całkowice bezpłatny. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, ale organizatorzy zachęcają, żeby dołączyć do wydarzenia na Facebooku. Dzięki temu będzie im łatwiej ocenić liczbę uczestników.

Organizatorzy przewidują dla każdego kupon na drinka i kawałek pizzy. Mała rzecz, a cieszy 😉

Poprzednie spotkania

Spotkanie inauguracyjne grupy odbyło się 13 czerwca 2017 w krakowskim T.E.A. Time BrewPub. Uczestnicy mieli okazję podyskutować o tym jak powinna wyglądać grupa i jej spotkania oraz posłuchać o konferencji MadWorld 2017. Krótką relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Dołącz do grupy i bądź na bieżąco

Poland MadCap Flare User Group jest całkowicie darmową i otwartą dla wszystkich grupą. W celu dołączenia, wystarczy poprosić o dodanie do grupy na Facebooku. Na profilu grupy pojawiają się wszystkie ważne informacje związane z jej działalnością. Jeśli nie posiadacie konta na Facebooku, możecie skontaktować się z 3di Poland mailowo i zadeklarować chęć wstąpienia w szeregi PLFUG.

W ostatnim czasie, MadCap Software uruchomił na Slacku społeczność dla grup użytkowników Flare'a na całym świecie. Oprócz ogólnych kanałów, istnieje również osobny kanał dla Poland MadCap Flare User Group. Jeśli korzystacie ze Slacka i chcecie dołączyć do społeczności, skontaktujcie się z organizatorami.

Do zobaczenia w T.E.A. Time!