Langłydż – part najn

Część dziewiąta naszego słownika ukontentuje każdego techwritera. Właściwie cały cykl powinniśmy zacząć od tego właśnie słowa.

Kontent [ang. content] – dawniej zadowolony, usatysfakcjonowany techwriter. Obecnie firma produkująca namioty. Cyrkowe. Udało nam się również znaleźć zastosowanie tego słowa do wyrobów czekoladopodobnych.

czekoladopodobne

Etymologia: prawdopodobnie pochodzi od skrócenia i połączenia dwóch wyrazów „koński tętent” (kreska nad ń z upływem lat zagubiła się w galopie).

Jak się pewnie już domyślacie – chodzi o rzecz tworzoną w pośpiechu. Powszechnie przez kontent rozumiemy wszystko, co ludzie przelewają na papier lub twardy dysk, bez zastanowienia czy ma to jakikolwiek sens. Duża część pracy techwriterów poświęcona jest właśnie poprawianiu/przerabianiu/tworzeniu/publikowaniu kontentu. Pierwsza wzmianka na ten temat pojawiła się już we fraszkach Kochanowskiego ;):

Gdy kontent reużywany,

techwriter ukontentowany.

Niestety nie udało nam się jeszcze spotkać osoby, której praca polegałaby na usuwaniu niepotrzebnego kontentu, ale widzimy tu dużą lukę i szansę na rynku pracy oraz duże możliwości rozwoju.

Tak się otwiera

kariera

kontent kilera.

Forma czasownikowa kontentować jest bardzo rzadko spotykana z powodu częstego mylenia z kontestowaniem.

Wbrew pozorom temat kontentu jest jednak bardzo złożony i wymaga systematycznego podejścia. Co nie znaczy, że nie można się przy kontentowaniu dobrze bawić.

A spragnionym poważnej definicji polecamy ten adres.

Patrz też: reużywać.