Dwa łyki statystyki

Dziś kilka słów o… słowach. Czy zastanawialiście się kiedyś których słów używacie najczęściej podczas pisania?

Jakiś czas temu namawialiśmy Was do sprawdzenia jak szybko piszecie na klawiaturze. Dziś spróbujemy odgadnąć co piszecie. Zakładając, że w większości są to anglojęzyczne teksty.

Zainspirował nas Ellis Pratt z firmy Cherryleaf, który na swoim blogu podał ostatnio informację, że prawie 17% tekstów w języku angielskim to tylko cztery krótkie słówka: „the„, „of„, „and” oraz „to„. Przy założeniu, że piszemy przez połowę czasu naszej pracy pisanie tylko tych czterech słów zajmuje nam podobno prawie 20 minut każdego dnia!

Jeżeli jesteście ciekawi jakie są następne słowa w kolejce, albo gdzie w rankingu plasuje się Wasze ulubione słówko to kliknijcie w poniższy obrazek:

the_of_and_to

Dla tych którzy nie mają swoich ulubionych słówek, albo wstydzą się je wpisać, polecamy zawsze politycznie poprawne zwroty publikowane w serii langłydż.

Co ciekawe, ranking zamieszczony w Wikipedii, jest trochę inny (różnice są już na pierwszych trzech pozycjach).

My jednak zmuszeni jesteśmy ogłosić, że dzisiejszy dzień będzie dniem w którym słowa  „the„, „of„, „and” oraz „to” nie pojawią się w tworzonych przez nas tekstach. Ani razu! Po prostu już zużyliśmy te 20 minut na napisanie tego artykułu…