Przejdź do głównej zawartości

KTLC 2022 już wkrótce

· 4 min aby przeczytać

Kolejny raz, z wielką przyjemnością, zapraszamy Was na rodzime wydarzenie, którym mogą zainteresować się osoby z branży komunikacji technicznej. Mowa o KTLC 2022, która odbędzie się w formie hybrydowej na przełomie września i października w Warszawie oraz online. Poniżej najważniejsze informacje.

Krótki powrót do przeszłości

KTLC to skrót, który powstał z połączenia dwóch wydarzeń ery “przed pandemią” czyli Konferencji Tłumaczy oraz Translation and Localization Conference. Według organizatorów, to największe wydarzenie w branży tłumaczeniowej w Polsce. Konferencja jest przede wszystkim skierowana do tłumaczy ustnych i pisemnych, tłumaczy przysięgłych, przedstawicieli biur tłumaczeń, kierowników projektów, pracowników instytucji publicznych, akademików i specjalistów od narzędzi wspomagania tłumaczeń oraz technologii tłumaczeniowych. Jednak nie tylko osoby z branży tłumaczeniowej są mile widziane na konferencji. Jest ona także otwarta dla przedstawicieli przemysłu gier, uznanych językoznawców, specjalistów od prowadzenia biznesu, prawników, a nawet pisarzy.

Rok 2022 to dla KTLC rok szczególny. Po ośmiu latach organizowania konferencji w hotelowych murach i dwóch latach spotkań wyłącznie po dwóch stronach ekranu organizatorzy podjęli nowe wyzwanie: chcą połączyć świat wirtualny i realny w jedną konferencję hybrydową.

Niezależnie od tego, czy wybierzecie uczestnictwo online czy spotkanie w Warszawie, czeka na was jedyne w swoim rodzaju wydarzenie: pełne wiedzy i okazji do nawiązania nowych kontaktów – z którego wrócicie pełni zapału i inspiracji do codziennej pracy.

Motyw przewodni na 2022 rok

Tegoroczny motyw przewodni konferencji to słowo “POWER”. W jaki sposób można dać siłę wszystkim ludziom z branży: tłumaczom ustnym, pisemnym, lokalizatorom? Jak korzystać z maszyn, oprogramowania i rozwiązań sprzętowych, by czerpać z nich korzyści? Czy branża tłumaczeniowa ma supermoce, które dają jej przewagę w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie? Co sprawiło, że wasza praca nabrała rozpędu i mocy? Jaka tajemnicza POWER ma moc przyciągania klientów? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć prelegenci wraz z uczestnikami.

Termin i miejsce

KTLC 2022 odbędzie się w dniach 29 września – 1 października w warszawskim hotelu Novotel Airport oraz online. Obecnie organizatorzy planują, aby 29 i 30 września były dniami anglojęzycznymi, a 1 października dniem prelekcji polskojęzycznych oraz polsko- i anglojęzycznych warsztatów, a także LocLunchu (bezpłatnie dla uczestników KTLC) i LocDrinks (osobno biletowanego).

Co nas czeka?

Czas na przybliżenie Wam programu tegorocznej edycji KTLC. Na stronie wydarzenia możecie zobaczyć listę wykładów, dyskusji oraz warsztatów. Zwróćcie uwagę, że program podzielony jest na prelekcje w j. polskim oraz j. angielskim. Poniżej skrócony program konferencji:

 • 29 września (czwartek) - otwarcie konferencji, prelekcje oraz przerwa na lunch. Przewidywany czas to godziny 9:00-19:00
 • 30 września (piątek) - prelekcje, lunch  oraz wieczorna impreza zapoznawcza. Przewidywany czas to godziny 9:00-22:00
 • 1 października (sobota) - prelekcje, lunch oraz pożegnalne spotkanie przy drinkach 😉. Przewidywany czas to godziny 9:30-17:30 oraz 19:00-22:00.

Bilety

Udział w konferencji i wieczornym networkingu wymaga rejestracji oraz zakupu biletu. W cenę biletów “na miejscu” wliczone są koszty lunchu. Organizator NIE POKRYWA kosztów zakwaterowania i dojazdu - o to musicie zadbać sami.

Ceny dostępnych biletów:

 • NA MIEJSCU Konferencja Tłumaczy + Translation and Localization Conference - rejestracja "w ciemno" - 1 225,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Konferencja Tłumaczy + Translation and Localization Conference - rejestracja "zwykła" - 1 530,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU tylko Konferencja Tłumaczy - rejestracja "zwykła" - 430,00 PLN brutto
 • ONLINE - Konferencja Tłumaczy + Translation and Localization Conference - 855,00 PLN brutto
 • ONLINE - tylko Konferencja Tłumaczy - 270,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Bilety dla osób z Ukrainy - 1 dzień - 150,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Bilety dla osób z Ukrainy - 2 dni - 300,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Bilety dla osób z Ukrainy - 3 dni - 450,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Gala Dinner (networking) 30 września - rejestracja zwykła - 309,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Gala Dinner (networking) 30 września - wczesna rejestracja - 279,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Wieczór networkingowy 1 października - rejestracja zwykła - 159,00 PLN brutto
 • NA MIEJSCU Wieczór networkingowy 1 października - wczesna rejestracja - 139,00 PLN brutto

Szczegóły dotyczące biletów oraz linki do rejestracji znajdziecie tutaj.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdziecie na stronie KTLC 2022 oraz  fanpage’u na Facebooku.

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy!