Przejdź do głównej zawartości

Konferencja Tłumaczy 2024 - patronujemy!

· 2 min aby przeczytać

Kolejny rok i kolejna Konferencja Tłumaczy (KTLC). Już od kilku lat jesteśmy jej dumnym patronem - nie inaczej jest w tym roku.

Poza patronatem również aktywnie uczestniczymy w konferencji (czasami nawet jako prelegenci i prelegentki). Dlatego możemy ją Wam polecić z absolutnym spokojem o wysoką merytoryczną jakość oraz świetną atmosferę.

Gdzie i kiedy?

Tegoroczna edycja Konferencji Tłumaczy odbędzie się 28 września w Warszawie, a towarzyszyć jej będzie Translation and Localization Conference – dwudniowe wydarzenie, zaplanowane na 27-28 września. Każde z wydarzeń ma osobny program i osobną listę prelegentów - obie propozycje w równym stopniu godne polecenia. Podobnie jak w ubiegłym roku, konferencja będzie miała formę hybrydową: stacjonarnie w Golden Tulip Warsaw Center oraz online na platformie Gridaly.

Dodatkowe atrakcje

Organizatorzy zadbali także o imprezy towarzyszące - warto przybyć do Warszawy już w czwartek, 26 września, wypić powitalnego drinka i wziąć udział w panelu dyskusyjnym. W niedzielę natomiast, po zakończeniu części merytorycznej, na uczestniczki i uczestników czeka gra miejska i zwiedzanie stolicy.

Dla kogo?

Konferencja, jak sama nazwa sugeruje, jest adresowana do osób związanych z szeroko pojętą branżą tłumaczeniową, zajmujących się pracą z tekstem i językiem, przedstawicieli biur tłumaczeniowych, filologów, prawników, naukowców, twórców narzędzi CAT. Mile widziani są oczywiście tech writerzy oraz specjaliści od lokalizacji produktu. Wstępna lista prelegentów dostępna jest pod tym linkiem. Z doświadczenia wiemy, że program konferencji jest na tyle urozmaicony, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Motyw przewodni

Czy boisz się zmian i oswajasz je powoli? A może wręcz przeciwnie, jesteś człowiekiem zmiany i wierzysz, że twoja branża może na niej zyskać? Tegoroczna edycja jest właśnie dla Was, ponieważ jej temat przewodni to:

Ludzie (!) Zmiany (!) – Ludzie zmiany!

Jak rozumieć ten motyw? Pomyśl o poniższych zagadnieniach:

  • Jakie zmiany obserwujecie w swoim otoczeniu zawodowym w ostatnim roku?
  • Czy te zmiany były do przewidzenia, czy też Was zaskoczyły?
  • Jak możemy być katalizatorami zmian?
  • Jak być „ludźmi zmian”, którzy wyprzedzają rzeczywistość, by ją kształtować?
  • Gdzie w naszej zmieniającej się rzeczywistości zawodowej są ludzie i ludzkie umiejętności?
  • A może nie takie te zmiany straszne, jak je malują?

Jak dołączyć?

Bilety na tegoroczną konferencję możesz kupić tu.

Do 15 lipca możecie skorzystać z rabatu 25% na wszystkie warianty udziału. Podczas rejestracji wystarczy wpisać na dole formularza kod: WCZESNYPTAK.

Warto też śledzić konferencję na FB, aby być na bieżąco.

Do zobaczenia we wrześniu!