Przejdź do głównej zawartości

Tech Writer Koduje - odcinek 34

· 2 min aby przeczytać

Dziś mamy dla Was skrót ostatniego, już 34, odcinka podcastu Tech Writer Koduje.

Gościem najnowszej odsłony podcastu jest Patrycja Pyrek, z którą rozmawialiśmy w naszym ostatnim wywiadzie. Możecie go przeczytać tutaj.

Patrycja jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach. Studiuje informatykę i ekonometrię, uczy języka japońskiego, a dodatkowo zdobywa doświadczenie zawodowe jako stażystka na stanowisku technical writera. W rozmowie z Michałem i Pawłem opowiada o tworzeniu dokumentacji oraz licznych zadaniach, które pozwalają jej się rozwijać w obszarach testowania, lokalizacji i projektowania.

Odcinek 34

Rozmowa z Patrycją może być interesująca szczególnie dla osób nowych w branży. Dowiecie się, między innymi, jak rozpoczęła się jej przygoda z technical writingiem.

Patrycja szeroko omawia swoje codzienne zadania z uwzględnieniem narzędzi jakich używa, rodzajów dokumentacji jaką pisze oraz zajęć, które pojawiają się w miarę nabywania nowych umiejętności. Obecnie, poza pisaniem dokumentacji, Patrycja uczy się także pisania testów i kodowania. W przyszłości ma zamiar wykorzystać te doświadczenia w celu zautomatyzowania pisanej przez siebie dokumentacji, by usprawnić swoją pracę. Dodatkowo, dzięki roli stażystki, ma szansę poznać zadania analityka biznesowego, jak również wykorzystać swoje umiejętności językowe. Poza wyżej wymienionymi zadaniami Patrycja, zajmuje się także tłumaczeniem części dokumentacji na język japoński.

Jak widzicie staż w roli technical writera łączy ze sobą mnóstwo różnorodnych zajęć. Jeśli jesteście ciekawi jak z tym wszystkim radzi sobie Patrycja - posłuchajcie jej rozmowy z prowadzącymi podcast.

A może interesuje Was jakie trudności w swoim zawodzie napotyka Patrycja lub wręcz przeciwnie - co sprawia jej szczególną frajdę? A może chcecie wiedzieć jakie są możliwości dalszej drogi rozwoju zawodowego po odbyciu stażu na stanowisku technical writera? O tym wszystkim posłuchacie w 34 odcinku podcastu Tech Writer Koduje 😉