Przejdź do głównej zawartości

MeetContentKRK luty 2024

· 3 min aby przeczytać

Witamy w lutym, miesiącu miłości! Jak wiadomo, nic nie rozpala serc technical writerów tak jak dyskusje o narzędziach do tworzenia treści. Dlatego tym miesiącu zapraszamy do Forte Spaces, gdzie Paweł Kowaluk porówna narzędzia open source i enterprise a następnie przedstawi możliwości ich wykorzystania.

Pamiętajcie o rejestracji, to pozwoli nam na wybór odpowiedniej sali i zaplanowanie poczęstunku. Link do formularza znajdziecie tutaj.

Temat

Emancypacja. Po co Technical Writerowi rozwiązania enterprise?

Podczas najbliższego meetupu rozważymy sytuacje, w których narzędzia dostępne publicznie mogą stanowić poważną konkurencję dla potężnych rozwiązań enterprise. A może jednak warto zainwestować w „dokumentacyjny kombajn”?

Naszym prelegentem będzie Paweł Kowaluk, którego znacie jako jednego z założycieli i prowadzących podcast Tech Writer koduje.

Paweł pracuje w branży tech writingu od 2008 roku. Był już tech writerem, managerem, kierownikiem projektu, konsultantem, sprzedawcą oraz instruktorem. Obecnie pisze teksty techniczne dla Guidewire Software, rozwija narzędzia do dokumentacji, a także jest członkiem zarządu ITCQF.

Kiedy i gdzie

Data: 27.02.2024
Czas: 18:00
Miejsce: Forte Spaces, Krupnicza 3, Kraków

Kilka słów o sponsorach

  1. spotkanie MeetContentKRK jest sponsorowane przez Guidewire, Apify i Forte Digital.

Apify

Apify jest platformą, którą programiści mogą wykorzystać do budowania, wdrażania i publikowania narzędzi do web scrapingu, ekstrakcji danych i automatyzacji. Apify udostępnia ponad 1500 gotowych narzędzi, pozwalając na uzyskanie dodatkowego przychodu poprzez udostępnianie je innym użytkownikom. Dodatkowo, Apify odpowiada za Crawlee, publiczną bibliotekę do web scrapingu.

Guidewire

Platforma Guidewire jest dostępna jako usługa w chmurze i stanowi połączenie technologii cyfrowych, systemu podstawowego, rozwiązań analitycznych i sztucznej inteligencji. Dzięki największemu w branży zespołowi badawczo-rozwojowemu, zespołowi ds. usług i partnerskiemu ekosystemowi Guidewire nieustannie rozwija się i wprowadza innowacje, odpowiadając na pojawiające się potrzeby użytkowników.

Forte Digital

W DNA Forte Digital znajdziesz pierwiastek polski, skandynawski i oczywiście technologiczny. Forte Digital powstało w 2017 roku jako owoc udanej współpracy polskich i norweskich założycieli. Od tego czasu z powodzeniem czerpie to co najlepsze ze swoich kultur, a od niedawna w swoich szeregach ma koleżanki i kolegów z Danii oraz Niemiec. Forte Digital skupia się najczęściej na projektach dotyczących obszaru e-commerce w pełnym zakresie realizacji – development i consulting IT oraz design.

Poznaj MeetContentKRK

MeetContentKRK to odgałęzienie dobrze znanej konferencji soap!. Wspólnie z MeetContentWRO dążymy do stworzenia społeczności profesjonalistów pracujących z treściami produktowymi w obszarach Tech i IT.

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorom zależy, by spotkania były istotne i przybliżały tematy, które są dla Was interesujące. Możecie zgłosić temat, a my dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć prelegentów, którzy będą mogli o nim porozmawiać. Możecie także sami zostać prelegentami na jednym z naszych spotkań.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do MeetContent na Slacku, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i proponować nowe tematy.

Często zadawane pytania

P: Czy wydarzenie będzie nagrywane lub transmitowane na żywo?
O: Na chwilę obecną nie. Stawiamy na spotkania na miejscu gdzie możesz osobiście poznać inne osoby zainteresowane contentem.

P: Czy można udostępnić prezentacje prelegentów?
O: To zależy od prelegenta. Podczas wydarzenia można jednak zadawać pytania i robić zdjęcia, można też zapytać o udostępnienie slajdów.

P: Zarejestrowałem/am się, ale nie mogę wziąć udziału. Co powinienem/nnam zrobić?
O: Jeśli wiesz, że nie dasz rady przyjść, daj nam znać. Możesz to zrobić pisząc na adres contact@meetcontent.org lub wysyłając wiadomość na Slacku.

P: Spóźniłem/am się na wydarzenie i nie mogę wejść. Jak powiadomić organizatorów?
O: Możesz napisać do nas na Slacku. Podczas każdego wydarzenia, przez pierwsze 30 minut od rozpoczęcia na bieżąco sprawdzamy wiadomości na naszym kanale.