Przejdź do głównej zawartości

Content Bytes #6: Porozmawiajmy o zespołach

· 4 min aby przeczytać

Wiosna wisi w powietrzu!

Słychać śpiew ptaków, coraz dłuższe dni zachęcają do spacerów, a wyższe temperatury sprzyjają myciu okien ;) Nasz marcowy meetup nie jest co prawda poświęcony wiosennym porządkom, ale pozwoli wam (i waszym zespołom) lepiej się zorganizować.

Zuzanna pomoże content designerom opuścić silos UX writingu, aby zintegrować się z zespołami deweloperskimi i wspólnie pracować nad cyfrowymi produktami. Michał zmierzy się z wyzwaniami, które stoją przed zespołami pracującymi zdalnie i zaproponuje rozwiązania pozwalające osiągać im coraz lepsze rezultaty w codziennej pracy.

Zapraszamy 27 marca do Forte Spaces!

Tematy

Od silosu do synergii

Branża IT stale się rozwija, tak samo jak rola contentu w tworzeniu produktów cyfrowych. Firmy zatrudniają coraz więcej specjalistów do spraw komunikacji, zwiększa się liczba wytycznych językowych, a UX writing staje się jednym z głównych obszarów w wielu organizacjach. Wraz z rosnącą niezależnością ról związanych z tworzeniem treści wzrasta też ryzyko wystąpienia silosów, w których gromadzi się wiedza. W jaki sposób content designerzy mogą współpracować z innymi rolami w IT? Czy silosy może zastąpić synergia?

Szokujące odkrycie: samoorganizujące się rozdystrybuowane zespoły naprawdę istnieją!:

Elastyczność pociąga za sobą odpowiedzialność. Praca zdalna pozwala nam na asynchroniczną pracę z różnych zakątków świata, ale także przynosi wyzwania, z którymi nie musieliśmy się mierzyć, pracując w biurze. W swojej prezentacji Michał podpowie jak zespoły pracujące zdalnie mogą same się zorganizować, aby praca zdalna przynosiła korzyści.

Prelegenci

Zuzanna Szott

Zuzanna jest content designerką, researcherką i socjolożką. W ciągu dnia zajmuje się UX writingiem w XTB, a po godzinach jest współprowadząca podcastu Babskie Sprawy. Pasjonuje się technologią i polityką.

Michał Skowron

Michał rozpoczął swoją przygodę z komunikacją techniczną w 2012 roku, porzucając tym samym karierę modela, która tak naprawdę nigdy się nie rozpoczęła. Wraz z prężnie działającym zespołem dąży do podbicia polskiej sceny tech commu. Obecnie jest kodującym tech writerem w polskim oddziale Guidewire Software, współtwórcą podcastu Tech Writer koduje oraz jednym z administratorów portalu techwriter.pl. Michał interesuje się mało popularnymi sportami: bieganiem i kolarstwem. Gdyby nie kariera w tworzeniu dokumentacji, zostałby strażakiem.

Kiedy i gdzie

Data: 27.03.2025
Godzina: 18:00
Miejsce: Forte Spaces, Krupnicza 3, Kraków

Kilka słów o sponsorach

Szóste spotkanie Content Bytes sponsorują Forte Digital oraz Apify.

Forte Digital

W DNA Forte Digital znajdziesz pierwiastek polski, skandynawski i oczywiście technologiczny. Forte Digital powstało w 2017 roku jako owoc udanej współpracy polskich i norweskich założycieli. Od tego czasu z powodzeniem czerpie to co najlepsze ze swoich kultur, a od niedawna w swoich szeregach ma koleżanki i kolegów z Danii oraz Niemiec. Forte Digital skupia się najczęściej na projektach dotyczących obszaru e-commerce w pełnym zakresie realizacji – development i consulting IT oraz design.

Apify

Apify jest platformą, którą programiści mogą wykorzystać do budowania, wdrażania i publikowania narzędzi do web scrapingu, ekstrakcji danych i automatyzacji. Apify udostępnia ponad 1500 gotowych narzędzi, pozwalając na uzyskanie dodatkowego przychodu poprzez udostępnianie je innym użytkownikom. Dodatkowo, Apify odpowiada za Crawlee, publiczną bibliotekę do web scrapingu.

O nas

Celem Content Bytes jest stworzenie przestrzeni, w której twórcy contentu mogą wymieniać się doświadczeniami i omawiać tematy związane z tworzeniem treści. Według nas content to nie tylko sam proces pisania, ale tak naprawdę cały ekosystem uwzględniający UX, UI, design, a także zagadnienia dostępności, zarządzania i związanej z nimi technologii.

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorom zależy, by spotkania były istotne i przybliżały tematy, które są dla Was interesujące. Możecie zgłosić temat, a my dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć prelegentów, którzy będą mogli o nim porozmawiać. Możecie także sami zostać prelegentami na jednym z naszych spotkań.

Jeżeli jesteście zainteresowani, napiszcie do nas: contentbytes.krk@gmail.com.

Często zadawane pytania

P: Czy wydarzenie będzie nagrywane lub transmitowane na żywo?
O: Na chwilę obecną nie. Stawiamy na spotkania na miejscu, gdzie możesz osobiście poznać inne osoby zainteresowane contentem.

P: Czy można udostępnić prezentacje prelegentów?
O: To zależy od prelegenta. Podczas wydarzenia można jednak zadawać pytania i robić zdjęcia, można też zapytać o udostępnienie slajdów.

P: Zarejestrowałem/am się, ale nie mogę wziąć udziału. Co powinienem/nnam zrobić?
O: Jeśli wiesz, że nie dasz rady przyjść, daj nam znać pisząc na adres contentbytes.krk@gmail.com.