Przejdź do głównej zawartości

MeetContentKRK#22: W poszukiwaniu uniwersalnych standardów tworzenia dokumentacji

· 3 min aby przeczytać

Jako technical writerzy dążymy do tworzenia dokumentacji, która cechuje się jednolitym stylem i spójnością. W tych dążeniach wspomagają nas przeróżne zestawy standardów, jednak ich liczba często potrafi być dość przytłaczająca i sprawia, że marzymy o jednym, kompletnym przewodniku po stylu i standardach pisania.

Jeżeli poszukiwania idealnego style guide'a spędzają Wam sen z powiek albo chcielibyście poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, zapraszamy do Forte Spaces w dniu 09.05.2024. Podczas spotkania tematykę standardów i wytycznych przybliży nam Adam Turlej, a po prezentacji zapraszamy na wymianę opinii przy pizzy i napojach.

Pamiętajcie o rejestracji, to pozwoli nam na wybór odpowiedniej sali i zaplanowanie poczęstunku. Link do formularza znajdziecie tutaj.

Temat

Wspólny mianownik: W poszukiwaniu uniwersalnych standardów tworzenia dokumentacji

Podczas majowego spotkania weźmiemy pod lupę trzy zestawy standardów, rozpatrując określone przez nie zasady tworzenia dokumentacji i użycia języka. Wspólnie zastanowimy się, czy można na ich podstawie stworzyć uniwersalny zestaw wytycznych pomocnych w codziennej pracy technical writera.

Naszym prelegentem będzie Adam Turlej, który tworzeniem dokumentacji technicznej zajmuje się od 2020 roku. Technical writing zainteresował go w trakcie studiów filologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. W tworzeniu treści ceni sobie minimalizm i modułowość. Kiedy nie pisze dokumentacji, Adam zajmuje się tworzeniem muzyki. Jego utworów możecie posłuchać w serwisie Soundcloud.

Kiedy i gdzie

Data: 09.05.2024
Godzina: 18:00
Miejsce: Forte Spaces, Krupnicza 3, Kraków

Kilka słów o sponsorach

  1. spotkanie MeetContentKRK jest sponsorowane przez Forte Digital i Apify.

Forte Digital

W DNA Forte Digital znajdziesz pierwiastek polski, skandynawski i oczywiście technologiczny. Forte Digital powstało w 2017 roku jako owoc udanej współpracy polskich i norweskich założycieli. Od tego czasu z powodzeniem czerpie to, co najlepsze ze swoich kultur, a od niedawna w swoich szeregach ma koleżanki i kolegów z Danii oraz Niemiec. Forte Digital skupia się najczęściej na projektach dotyczących obszaru e-commerce w pełnym zakresie realizacji – development i consulting IT oraz design.

Apify

Apify jest platformą, którą programiści mogą wykorzystać do budowania, wdrażania i publikowania narzędzi do web scrapingu, ekstrakcji danych i automatyzacji. Apify udostępnia ponad 1500 gotowych narzędzi, pozwalając na uzyskanie dodatkowego przychodu poprzez udostępnianie je innym użytkownikom. Dodatkowo Apify odpowiada za Crawlee, publiczną bibliotekę do web scrapingu.

Poznaj MeetContentKRK

MeetContentKRK to odgałęzienie dobrze znanej konferencji soap!. Wspólnie z MeetContentWRO dążymy do stworzenia społeczności profesjonalistów pracujących z treściami produktowymi w obszarach Tech i IT.

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorom zależy, by spotkania były istotne i przybliżały tematy, które są dla Was interesujące. Możecie zgłosić temat, a my dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć prelegentów, którzy będą mogli o nim porozmawiać. Możecie także sami zostać prelegentami na jednym z naszych spotkań.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do MeetContent na Slacku, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i proponować nowe tematy.

Często zadawane pytania

P: Czy wydarzenie będzie nagrywane lub transmitowane na żywo?
O: Na chwilę obecną nie. Stawiamy na spotkania na miejscu, gdzie możesz osobiście poznać inne osoby zainteresowane contentem.

P: Czy można udostępnić prezentacje prelegentów?
O: To zależy od prelegenta. Podczas wydarzenia można jednak zadawać pytania i robić zdjęcia, można też zapytać o udostępnienie slajdów.

P: Zarejestrowałem/am się, ale nie mogę wziąć udziału. Co powinienem/nnam zrobić?
O: Jeśli wiesz, że nie dasz rady przyjść, daj nam znać. Możesz to zrobić pisząc na adres contact@meetcontent.org lub wysyłając wiadomość na Slacku.

P: Spóźniłem/am się na wydarzenie i nie mogę wejść. Jak powiadomić organizatorów?
O: Możesz napisać do nas na Slacku. Podczas każdego wydarzenia, przez pierwsze 30 minut od rozpoczęcia na bieżąco sprawdzamy wiadomości na naszym kanale.