Przejdź do głównej zawartości

MeetContentKRK listopad 2023

· 3 min aby przeczytać

Choć zimny listopad nie zachęca do wyjść, kolejne spotkanie MeetContentKRK zdecydowanie warte jest założenia czapki i rękawic 🙂 Tym razem porozmawiamy o temacie niezwykle ważnym w tworzeniu treści - dostępności, a naszą przewodniczką będzie Patrycja Guzik.

Pamiętajcie o rejestracji, to pozwoli nam na wybór odpowiedniej sali i zaplanowanie poczęstunku. Link do formularza znajdziecie tutaj.

Temat

Alt tekst: Cichy bohater w służbie dostępności

Podczas naszego listopadowego spotkania dowiecie się czym jest tekst alternatywny, oraz jak i dlaczego go używać. Innymi słowy, dowiecie się jak sprawić, żeby wszyscy zrozumieli żart nawet jeżeli nie mogą zobaczyć mema.

Naszą prelegentką jest Patrycja Guzik, technical writerka z prawie dziewięcioletnim stażem. Z tworzeniem dokumentacji zetknęła się przypadkiem, ale wraz z upływam lat odkryła w sobie pasję do pisania. Celem Patrycji jest przedstawianie złożonych treści w sposób przystępny (i dostępny) dla użytkownika, a pomagają jej w tym eksperymenty z materiałami wizualnymi i architekturą informacji.

Kiedy i gdzie

Data: 28.11.2023
Czas: 18:00
Miejsce: Collegium Paderevianum, Sala A02, al. Mickiewicza 9, Kraków

Kilka słów o sponsorach

17 spotkanie MeetContentKRK jest sponsorowane przez Box i Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Box

Box po raz pierwszy zaistniał na rynku w 2005 roku. Oferuje dostęp do informacji z każdego miejsca i ułatwia współpracę przy wykorzystaniu narzędzi do zarządzania zawartością online, która umożliwia organizacjom usprawnienie procesów biznesowych i wspiera codzienną pracę. Dzisiaj baza klientów Box liczy 97,000 firm – a to dopiero początek.

Uniwersytet Jagielloński, Instytut Filologii Angielskiej

Instytut Filologii Angielskiej jest najstarszym wydziałem Filologii Angielskiej w Polsce. Główne obiekty wydziału zlokalizowane są w centrum Krakowa, w nowoczesnym kompleksie budynków Collegium Paderevianum wyposażonym w laboratoria językowe oraz strefy wypoczynkowe. Biblioteka Wydziału Filologicznego zapewnia studentom dostęp do krajowych i światowych zasobów informacji – stanowi bowiem nowoczesne centrum informacji dotyczące filologii obcych, historii literatury, językoznawstwa, metodyki nauczania, historii, kultury, sztuki oraz przekładoznawstwa.

Poznaj MeetContentKRK

MeetContentKRK to odgałęzienie dobrze znanej konferencji soap!. Wspólnie z MeetContentWRO dążymy do stworzenia społeczności profesjonalistów pracujących z treściami produktowymi w obszarach Tech i IT.

Skontaktuj się z organizatorem

Organizatorom zależy, by spotkania były istotne i przybliżały tematy, które są dla Was interesujące. Możecie zgłosić temat, a my dołożymy wszelkich starań, aby znaleźć prelegentów, którzy będą mogli o nim porozmawiać. Możecie także sami zostać prelegentami na jednym z naszych spotkań.

Osoby zainteresowane mogą dołączyć do MeetContent na Slacku, aby być na bieżąco z nadchodzącymi wydarzeniami i proponować nowe tematy.

Często zadawane pytania

P: Czy wydarzenie będzie nagrywane lub transmitowane na żywo?
O: Na chwilę obecną nie. Stawiamy na spotkania na miejscu gdzie możesz osobiście poznać inne osoby zainteresowane contentem.

P: Czy można udostępnić prezentacje prelegentów?
O: To zależy od prelegenta. Podczas wydarzenia można jednak zadawać pytania i robić zdjęcia, można też zapytać o udostępnienie slajdów.

P: Zarejestrowałem/am się, ale nie mogę wziąć udziału. Co powinienem/nnam zrobić?
O: Jeśli wiesz, że nie dasz rady przyjść, daj nam znać. Możesz to zrobić pisząc na adres contact@meetcontent.org lub wysyłając wiadomość na Slacku.

P: Spóźniłem/am się na wydarzenie i nie mogę wejść. Jak powiadomić organizatorów?
O: Możesz napisać do nas na Slacku. Podczas każdego wydarzenia, przez pierwsze 30 minut od rozpoczęcia na bieżąco sprawdzamy wiadomości na naszym kanale .