Przejdź do głównej zawartości

O nas

English version

Dlaczego to robimy?

Przede wszystkim dlatego, że komunikacja techniczna to nie tylko nasza praca, ale też pasja. Zawsze brakowało nam strony z nowościami z branży, opisem narzędzi, dobrych praktyk, informacjami o konferencjach, szkoleniach i innych wydarzeniach związanych z komunikacją techniczną. Dlatego w chwili słabości postanowiliśmy ją stworzyć.

Przyświecają nam takie cele:

  • Przekazywanie informacji na temat polskiej i zagranicznej sceny komunikacji technicznej,
  • Śledzenie bieżących wydarzeń,
  • Pisanie o „tech commie” na poważnie i na wesoło,
  • Tworzenie polskiej bazy wiedzy na temat komunikacji technicznej, która nowicjuszom pomoże rozpocząć karierę w naszym zawodzie, a bardziej doświadczonym – poszerzyć wiedzę,
  • Poszerzanie świadomości na temat zawodu Technical Writera w Polsce,
  • Budowanie społeczności i dzielenie się doświadczeniem.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupką osób, które zajmują się zawodowo tworzeniem, dystrybuowaniem i zarządzaniem szeroko pojętą dokumentacją techniczną. Część z nas to humaniści, którzy trafili do tej pracy dzięki bardzo dobrej znajomości języków obcych i ciągle próbują zrozumieć techniczne niuanse. Inni są po studiach technicznych, ale lubią pisać, choć niekoniecznie potrafią. Pracowaliśmy i pracujemy w ogromnych korporacjach, firmach, firemkach i jako freelancerzy. Lubimy tą pracę a ona lubi nas 🙂

Obecnie zespół redakcyjny tworzą:

kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Agnieszka Gaworska
Agnieszka Gaworska
Administrator
Od kilku lat stawia kroki w tech commie, głównie współpracując z techwriter.pl. Absolwentka filologii angielskiej. Obecnie wykonuje zawód matka. Blogerka. Pasjonatka i propagatorka czytelnictwa z zacięciem do podróży i fotografii.
kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Andrzej Niewiarowski
Andrzej Niewiarowski
Autor
Absolwent filologii angielskiej ze sporym dorobkiem tłumaczeniowym. Od ponad dekady jest tech writerem. Obecnie specjalizuje się w dziedzinie Industrial Internet of Things w branży energetycznej. Zawodowo miał dużą styczność z instrukcjami, e-learningiem, ciekawi się coachingiem. Fan aplikacji Snagit firmy TechSmith. Prywatnie interesuje się filmem, muzyką rockowo-metalową, lubi czytać książki i jeździć na nartach. Od piątego roku życia zafascynowany dinozaurami i tak już mu zostało. Drugą grupą zwierząt, którą ceni szczególnie są żółwie.
kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Justyna Kula
Justyna Kula
Autor
Tłumaczka języka angielskiego specjalizująca się w tłumaczeniach prawniczych. Od niedawna tech writerka, która postanowiła związać swoje dalsze losy z branżą IT. Absolwentka studiów podyplomowych z komunikacji technicznej na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Uwielbia czytać kryminały, oglądać filmy sensacyjne, szydełkować amigurumi i… pisać. Ma w planach wydać kiedyś własną powieść z wątkiem obyczajowo-kryminalnym. I skoczyć ze spadochronem.
kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Magda Niedźwiecka
Magda Niedźwiecka
Autor
Technical writerka, zaprzyjaźniona z branżą IT prawie od zawsze. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych z komunikacji technicznej na Akademii Finansów i Biznesu Vistula. Wraz z przyjaciółmi tworzy społeczność girls.js, gdzie kobiety mogą za darmo stawiać pierwsze kroki w nauce JavaScriptu. W nielicznych wolnych chwilach uczy się wielogłosowych pieśni w językach naszych wschodnich sąsiadów, praktykuje jogę i pielęgnuje rośliny w ogrodzie społecznościowym.
kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Michał Skowron
Michał Skowron
Administrator
Przygodę z komunikacją techniczną rozpoczął w 2012 roku. Wraz z kolegami i koleżankami stara się rozkręcać polską branżę tech comm. Na początku 2014 dołączył do techwriter.pl jako redaktor, a z biegiem czasu zaczął się też zajmować szeroko pojętym prowadzeniem portalu.
kliknij, żeby przeczytać więcej o redaktorze Paweł Kowaluk
Paweł Kowaluk
Webmaster
Działa w branży od 2008 roku. Zaczynał jako Technical Writer, potem zajmował się narzędziami do dokumentacji, oraz wdrażaniem dity. Członek rady ITCQF, obecnie pracuje w polskim oddziale Guidewire Software. W wolnych chwilach lubi pisać flash fiction, czytać książki i grać na komputerze. Czeka aż roboty nas zastąpią, żebyśmy mogli wreszcie wziąć urlop. Nigdy nie jeździł na nartach, ale zawsze sobie mówi, że w tym sezonie spróbuje.