O nas

ENGLISH VERSION

Dlaczego to robimy?

Przede wszystkim dlatego, że komunikacja techniczna to nie tylko nasza praca, ale też pasja. Zawsze brakowało nam strony z nowościami z branży, opisem narzędzi, dobrych praktyk, informacjami o konferencjach, szkoleniach i innych wydarzeniach związanych z komunikacją techniczną. Dlatego w chwili słabości postanowiliśmy ją stworzyć.

Przyświecają nam takie cele:

 • Przekazywanie informacji na temat polskiej i zagranicznej sceny komunikacji technicznej,
 • Śledzenie bieżących wydarzeń,
 • Pisanie o „tech commie” na poważnie i na wesoło,
 • Tworzenie polskiej bazy wiedzy na temat komunikacji technicznej, która nowicjuszom pomoże rozpocząć karierę w naszym zawodzie, a bardziej doświadczonym – poszerzyć wiedzę,
 • Poszerzanie świadomości na temat zawodu Technical Writera w Polsce,
 • Budowanie społeczności i dzielenie się doświadczeniem.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupką osób, które zajmują się zawodowo tworzeniem, dystrybuowaniem i zarządzaniem szeroko pojętą dokumentacją techniczną.

Część z nas to humaniści, którzy trafili do tej pracy dzięki bardzo dobrej znajomości języków obcych i ciągle próbują zrozumieć techniczne niuanse. Inni są po studiach technicznych, ale lubią pisać, choć niekoniecznie potrafią. Pracowaliśmy i pracujemy w ogromnych korporacjach, firmach, firemkach i jako freelancerzy. Lubimy tą pracę a ona lubi nas 🙂

Obecnie zespół redakcyjny tworzą:

Dariusz Drezno

DD

Pomysłodawca i współzałożyciel techwriter.pl. Wróg lania wody, zwolennik piwa. Cierpi na „ADHD” – tester, trener, konsultant, menadżer, mentor, przedsiębiorca, wykładowca, członek rady ITCQF… Jedna branża to dla niego za mało, dlatego poza komunikacją techniczną zajmuje się zapewnianiem jakości oprogramowania. Pasjonat koszykówki. Można go spotkać również na korcie tenisowym.

Agnieszka Gaworska

20100605-175438-23626266

Od około roku stawia kroki w tech commie, głównie współpracując z techwriter.pl. Absolwentka filologii angielskiej. Obecnie wykonuje zawód matka. Blogerka. Pasjonatka i propagatorka czytelnictwa z zacięciem do podróży i fotografii.

Radosław Kulgawczuk

Techwriterowe dziecko niespodzianka. Nigdy nie myślał o przyszłości w tech commie, gdy zaczynał studia filologiczne. Nigdy nie przestał myśleć o przyszłości w tech commie, gdy kończył studia filologiczne. Dopiero postawił kilka pierwszych kroków w świecie dokumentacji. Romans z tłumaczeniem zaowocował ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Trzy lata w zakonie sugerują, że jest osobą z jasno określonymi przekonaniami religijnymi i zdrową dawką dyscypliny w życiu. Ze sportów – bieganie, z planszówek – kooperacja, z deserów – Tiramisu.

Michał Milc

Służbowo — technical writer, prywatnie — śpiewak klasyczny oraz miłośnik pizzy. Największym jego sukcesem byłoby przeżycie dnia bez wypicia kubka kawy. Niekwestionowany geek i sympatyk natury.

Michał Skowron (w redakcji od 01.2014 do 06.2019)

Przygodę z komunikacją techniczną rozpoczął w 2012 roku. Wraz z kolegami i koleżankami stara się rozkręcać polską branżę tech comm. Na początku 2014 dołączył do techwriter.pl jako redaktor, a z biegiem czasu zaczął się też zajmować szeroko pojętym prowadzeniem portalu. W czerwcu 2019 opuścił szeregi redakcji.12 Responses to O nas

 1. Ola pisze:

  Cześć
  Trafiłam wczoraj na tę stronę i zamierzam zaglądać tu regularnie. Trzymam kciuki, żeby Wam starczyło czasu i motywacji na dalsze jej prowadzenie.

  Pozdrawiam
  Ola Binder – Czajka

  • admin pisze:

   Dziękujemy za dobre słowo i zapraszamy nie tylko do trzymania kciuków, ale i współpracy. Nieustająco poszukujemy osób które chciałyby dołączyć do naszego zespołu redakcyjnego!

 2. […] Techwriter.pl has a great write-up of the conference on their blog. It’s in Polish, but Google Translate does a pretty good job. The conference sessions were all in English over a two-day period, with the exception of one workshop run in Polish on the first evening. […]

 3. Ka. pisze:

  Hej,

  Trafiłem tu przypadkowo w poszukiwaniu narzędzi do pracy. W mojej firmie prawdopodobnie nikt nie zna pojęcia „technical writer”, a ja sam dowiedziałem się o nim od Was. Dzięki za uświadomienie jak nazywa się moje stanowisko 😉 Od teraz już też wiem, że nie wykonuje tego zawodu sam na świecie.

 4. mojk pisze:

  Witamy nowego czytelnika 🙂

 5. A. Maciaś pisze:

  Bardzo się cieszę że powstał taki portal 🙂 Sam zajmuję się tą tematyką od kilku ładnych lat, natomiast obszar jest przeogromny. Wbrew pozorom nie jest to tylko kwestia tłumaczeń lub tworzenia szeroko pojętej dokumentacji technicznej ale w niektórych przypadkach odpowiedniej formy takiej dokumentacji. Wszystkie instrukcje związane z produktami podlegające pod tzw. wymagania zasadnicze związane z bezpieczeństwem produktów i posiadające oznakowanie CE mają dosyć dokładne sprecyzowane informacje na temat zawartości oraz formy takich dokumentów. Pojawia się wtedy dodatkowy problem ze zgodnością dokumentacji z daną dyrektywą 🙂 dlatego tak jak pisałem wcześniej obszar jest przeogromny 🙂

 6. A. Maciaś pisze:

  Jeżeli ktoś miałby dodatkowe pytania związane z tworzeniem instrukcji obsługi do maszyn zgodnych z dyrektywami tzw. nowego podejścia (szczególnie dyrektywa maszynowa 2006/42/WE) – służę pomocą.

 7. mojk pisze:

  Witamy i dziękujemy za oferowaną pomoc. Może ktoś z naszych czytelników skorzysta.

 8. Kateryna pisze:

  Hi guys! It was fantastic meeting and chatting with you during the latest soap! conference. I would really like to join and cooperate with your team as a tech writer, editor or content creator. I believe collaboration and enthusiams is teh key to keep our community thriving. Please ping me!

 9. Small town writer pisze:

  I’m so glad that I’ve found this website – finally I can name my position in the company 🙂 I’ve been employed as a tech writer at a small software house for over two years now.

  I’m continuously discontent when it comes to my proficiency in English, therefore I have a sizeable collection of various books, which are still waiting to be read and practiced with.

  All the best to you guys, whoever comes across this entry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *