Przejdź do głównej zawartości

Agile documentation process - ankieta

· 2 min aby przeczytać
Darek Drezno

Tego typu wpisy cieszą nas najbardziej - ciekawe, odświeżające, pomysłowe, a przede wszystkim - tworzone przez Was!  Jeżeli lubicie ankiety - podziękujcie naszym czytelnikom Mateuszowi i Tomkowi. Jeśli nie - nie miejcie do nas pretensji 😉

Oto list otwarty od twórców ankiety. Pomóżcie chłopakom - może podzielą się z nami rezultatami? Bardzo na to liczymy.

Witajcie!

Nazywam się Mateusz Wiktor i jestem technical writerem. Ja i mój kolega Tomek de Wille pracujemy na co dzień w metodologii Agile, gdzie osoba odpowiedzialna za dokumentację musi umieć się odnaleźć/sobie poradzić - ale o tym pewnie wiecie. Jesteśmy też członkami stowarzyszenia Tekom i to poniekąd w tej sprawie mam do Was wielką prośbę.

Otóż, ja i mój kolega postanowiliśmy spróbować podzielić się z innymi naszymi przemyśleniami na temat roli, odpowiedzialności i codziennego życia technical writera jako członka Scrum teamu i przedłożyliśmy nasz 'draft' prezentacji p.t. "How to survive in an Agile team?" Tekomowskiej komisji. Otrzymaliśmy informację, że nasz projekt się komisji spodobał i będziemy mogli uczestniczyć w konferencji tcworld 2014 w Stuttgarcie jako prelegenci.

Istotnym elementem naszej prezentacji jest analiza wyników ankiety przeprowadzonej wśród technical writerów pracujących właśnie w Agile'u. Niestety, nasz zawód jest w Polsce dość słabo reprezentowany, przez co mamy ograniczone grono ziomków po fachu którzy mogliby odpowiedzieć na parę pytań dotyczących ich pracy. Jednym z niewielu miejsc, gdzie można spotkać paru kolegów po fachu jest portal techwriter.pl. Koledzy z redakcji portalu okazali się bardzo pomocni i wyrazili chęć udzielenia nam pomocy, za co serdecznie dziękujemy!

Mam więc wielką prośbę – czy moglibyście poświęcić 15 minut swojego czasu (potraktujcie to jako kolejny Daily Scrum ☺) na wypełnienie ankiety odnośnie pracy TW w Agile’u? Wasze przemyślenia posłużą mnie i mojemu koledze jako podstawa do analizy sposobu pracy innych Agile’owych technical writerów.

tl;dr - link do ankiety tutaj: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dG1FX2NiaEhXTU5EQzI1Umw3SF9VX1E6MA

Pozdrawiamy,

Mateusz Wiktor Tomasz de Wille

Ankieta długa, ale wypełnia się ją szybko. Nasze ulubione pytanie to:

"Do you always get your documentation input in time?"

Procent odpowiedzi twierdzących będzie raczej okrągłą liczbą...😊