Studia dla tech writerów – aktualizacja

Witajcie, mamy dziś dla Was dwie wiadomości, dobrą i złą. Zaczniemy od tej pierwszej.

Dobra jest taka, że liczba chętnych na studia podyplomowe z komunikacji technicznej na warszawskiej uczelni Vistula zwiększa się systematycznie.

To jest link do strony tego kierunku studiów z dokładnym opisem.

Zła wiadomość – wciąż jest zbyt mało chętnych aby wystartować zajęcia.

Jako pomysłodawcy i partnerzy tej inicjatywy czujemy się zobowiązanie do szerzenia informacji o takiej możliwości wejścia w zawód (dla początkujących) lub profesjonalnego rozwoju (dla już pracujących w zawodzie). O studiach podyplomowych w Warszawie pisaliśmy już na naszych łamach, podobnie jak o ich wrocławskiej odmianie. Jak wygląda aktualna sytuacja?

W Warszawie, jeżeli nie zbierze się odpowiednia liczba uczestników, studia zostaną przeniesione na kolejny semestr, rozpoczynający się w lutym 2019 roku. Rekrutacja oczywiście cały czas będzie trwać.

We Wrocławiu studia chwilowo zniknęły z oferty uczelni, ale dowiedzieliśmy się, że drzwi do otwarcia kierunku wciąż pozostają otwarte. Warunek – jak wyżej, odpowiednia liczba zapisanych uczestników.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że wciąż pojawiają się nowe oferty pracy dla ludzi z naszej branży, a jednocześnie jedyne studia które przygotowują praktycznie do tego zawodu (są np. objęte programem MadCap Scholar) nie mogą ruszyć z braku chętnych 🙂 Trudno to zrozumieć, być może przeszkodą jest wciąż mała „widoczność” tej specjalizacji i brak świadomości jak przyjemny, rozwijający, dobrze płatny i prestiżowy jest zawód Technical Writera 🙂 Jak myślicie?