Przejdź do głównej zawartości

Studia podyplomowe z komunikacji technicznej

· 2 min aby przeczytać

Kiedy startowaliśmy z portalem techwriter.pl, od początku przyświecał nam jeden cel - sprawić, by na naszym rodzimym podwórku, zawód Technical Writera opuścił swoją niszę i przebił się do świadomości ludzi jako wartościowa i ciekawa alternatywa przy wyborze kariery. Drobnymi krokami, cierpliwie niczym kropla drążąca skałę, staramy się budować społeczność ludzi związanych z komunikacją techniczną.

Nasza inicjatywa idzie powoli we właściwym kierunku. Przybywa ludzi udzielających się na naszej stronie na Facebooku, rośnie w siłę ekipa portalu. Wspieramy konferencję soap!, powoli stajemy się też widoczni poza granicami naszego kraju (chociażby obejmując patronat medialny nad tegoroczną edycją Write the Docs). Niedawno relacjonowaliśmy przełomowe wydarzenie, jakim był debiut certyfikatu ITCQF. Poznaliśmy sporo ludzi z branży (wcześniej do głowy nam nie przyszło, że jest nas aż tylu!). Słowem, dzieje się!

Jest nam bardzo miło ogłosić kolejne wydarzenie będące kamieniem milowym w rozwoju polskiego tech commu. Otóż warszawska Akademia Finansów i Biznesu Vistula właśnie uruchomiła nabór na studia podyplomowe o kierunku Komunikacja techniczna.

Kierunek został stworzony przez grupę doświadczonych praktyków, wśród których znaleźli się też nasi redakcyjni koledzy. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na dokumentację dobrej jakości oraz stale zwiększającą się liczbę ofert pracy związanych z komunikacją techniczną.

Absolwenci studiów podyplomowych „Komunikacja techniczna” zdobędą wiedzę z zakresu tworzenia oraz publikowania różnych typów dokumentacji technicznej. Duży nacisk kładziony jest na umiejętność zbierania informacji, formatowania treści oraz przygotowania do publikacji różnego rodzaju dokumentów za pomocą wyspecjalizowanych narzędzi.

Studia trwają dwa semestry a wszelkie szczegóły na ich temat można znaleźć tutaj. Obecnie trwa nabór na pierwszą edycję, która rozpocznie się już w październiku.

Warto nadmienić, że program studiów pokrywa między innymi zakres materiału wymaganego na egzaminie certyfikującym na poziomie ITCQF Foundation Level.

Studia na tym kierunku to bardzo dobra propozycja dla absolwentów filologii (tłumaczy, nauczycieli języka angielskiego), którzy chcieliby wykorzystać umiejętności językowe w zastosowaniach technicznych oraz rozpocząć pracę w sektorach IT i przemysłu. Polecamy je również absolwentom innych kierunków (np. inżynierskich), którzy chcą nauczyć się jak efektywnie przekazywać skomplikowaną techniczną wiedzę klientom i użytkownikom końcowym.