Umiesz pisać?

Prawdopodobnie większość z Was odpowiedziała na to pytanie twierdząco. Umieć pisać to jedno, a drugie to jak szybko?

Zapewne wiele z Was nigdy się nad tym nie zastanawiało. Jeśli w tej chwili poczuliście nagłą, nieodpartą chęć sprawdzenia ile słów na minutę jesteście w stanie wystukać na klawiaturze, możecie odwiedzić serwis Ratatype, który służy właśnie do nauki szybkiego pisania na komputerze. Test sprawdzający Wasze umiejętności możecie znaleźć tutaj. Jeśli wolicie mocno skróconą wersję testu to zapraszamy tutaj.

Po uzyskaniu wyniku polecamy zapoznać się z infografiką, która przedstawia ciekawe fakty dotyczące m.in. przeciętnej prędkości pisania na komputerze z podziałem na mężczyzn i kobiety. Dzięki temu zobaczycie jak wypadacie na tle przeciętnego Kowalskiego 😉 Dodamy tylko, że najlepszy wynik do tej pory to 216 słów na minutę.

Jeśli okaże się, że potrzebujecie trochę poćwiczyć to strona, oprócz ćwiczeń praktycznych, oferuje również wskazówki jak nauczyć się pisania na komputerze bez patrzenia na klawiaturę.

Zatem rozgrzejcie palce i do pracy! Jesteśmy ciekawi Waszych wyników. Może na ich podstawie uda nam się stworzyć podobną infografikę, tyle że dla Tech Writerów 😉