Tech Writer koduje – odcinek 28 i 29

W najnowszych odcinkach podcastu Tech Writer koduje posłuchacie o narzędziach do kodowania oraz dobrych praktykach, jakie powinien znać każdy kodujący Technical Writer. Zapraszamy na skrót odcinków: 28 i 29.

Odcinek 28

W tym odcinku Michał z Pawłem rozmawiają na temat narzędzi, jakich używają do kodowania. Co jest lepsze do pisania kodu – komercyjne środowisko programistyczne czy darmowy edytor kodu źródłowego? Czy takie porównanie w ogóle ma sens?

Michał na co dzień pracuje w IntelliJ IDEA, a Paweł, jak spora część programistów, w VS Code. Każdy z chłopaków omawia przyczyny wyboru tego konkretnego programu oraz subiektywnie ocenia jego funkcjonalność. Przytoczone są także konkretne przykłady użycia narzędzia oraz uzasadnienie, dlaczego w takiej sytuacji się ono sprawdza.

Rozmówcy nie starają się rozstrzygnąć, która aplikacja jest lepsza. Zamiast tego opowiadają co w nich lubią, co im przeszkadza i w jakich sytuacjach, według nich, najlepiej się sprawdzają.

Odcinek 29

Michał z Pawłem po raz kolejny poruszają temat kodowania w pracy technical writera. Najnowszy odcinek podcastu to szereg informacji na temat dobrych praktyk, jakie kodujący technical writer może wdrożyć, by łatwiej tworzyć, utrzymywać, zmieniać, ulepszać oraz udostępniać swoje skrypty i aplikacje.

Znajdziecie tu wskazówki dla technical writerów, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z kodowaniem i nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać. Rozmówcy wspominają swoje pierwsze kroki w kodowaniu, dzieląc się ze słuchaczami dobrymi praktykami. Nie zawsze się ze sobą zgadzają, ale poprzez polemikę dochodzą do ciekawych i przydatnych wniosków.

Należy zwrócić uwagę, że poza wymianą doświadczeń Michał i Paweł wspominają także o błędach, jakie mogą pojawić się w trakcie kodowania oraz dyskutują, co może uchronić kodującego tech writera przed ich popełnieniem.