Tech Writer koduje – odcinek 26 i 27

Dokumentacja API oraz szkolenie z Pythona – oto tematy ostatnich odcinków podcastu Tech Writer koduje. Szczegóły poniżej.

Odcinek 26

Głównym tematem rozmowy Michała i Pawła jest tym razem dokumentacja do API, która w dzisiejszych czasach zyskuje na znaczeniu. Przyspieszony rozwój technologii cyfrowych w dobie pandemii i pracy zdalnej podniósł znaczenie dokumentacji w ogóle, a dokumentacji do API w szczególności.

Tym razem panowie zaprosili do rozmowy gości – Jadwigę Sitnicką z LogMeIn, Mateusza Wiktora z PubNub i Pawła Krentowskiego z Ocado Technology. W dyskusji poruszona została spora ilość tematów, m.in. z jakich elementów składa się dokumentacja do API, kto i w jaki sposób tworzy poszczególne części, jakie są najczęstsze problemy i wyzwania podczas tworzenia tego typu dokumentacji oraz jakie narzędzia warto znać.

Przygotujcie się na blisko półtorej godziny dyskusji, pełnej cennych informacji, ciekawych spostrzeżeń i wielu przykładów z życia technical writerów, którzy na co dzień zajmują się dokumentacją. Podcast znajdziecie tutaj.

Odcinek 27

Chcesz lepiej rozumieć kod, który opisujesz? Chcesz zautomatyzować żmudne aspekty swojej pracy? Chcesz móc powiedzieć śmiało i dumnie – znam Pythona?

W tym odcinku Michał i Paweł rozmawiają z Adrianem Gonciarzem, który prowadzi szkolenia z Pythona dla tech writerów i testerów w ramach współpracy z firmą DREDAR oraz Basią Czyż, technical writerką, która wzięła udział w tym szkoleniu.

Szkolenie odbyło się w pełni online i składało się z dwu godzinnych bloków trzy razy w tygodniu. W jego toku, uczestnicy stworzyli dwa projekty i nauczyli się solidnych podstaw Pythona. Z rozmowy dowiadujemy się jak szkolenie wygląda od kulis oraz jaką wiedzę można z niego wynieść. Dostajemy opinię organizatora i uczestnika, a przy tym jesteśmy świadkami bardzo ciekawej dyskusji o roli kodowania w pracy technical writera oraz o przyszłości tego zawodu.