Studia podyplomowe dla technical writerów – edycja II – trwa nabór

Już w październiku startuje druga edycja studiów podyplomowych na kierunku Komunikacja Techniczna. Cieszymy się i chętnie podzielimy się z Wami szczegółami.

Jak wiecie rok temu objęliśmy ten kierunek studiów swoim patronatem. Dlatego bardzo nas raduje, że pierwsza edycja okazała się sukcesem i przedsięwzięcie będzie miało kontynuację. Przeczytajcie wpisy naszej koleżanki Magdy, która jest już absolwentką tego kierunku i dzieli się swoimi wrażeniami:

Najważniejsze informacje

Studia są w 100% zdalne, mogą w nich brać udział osoby z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Pierwsze spotkanie drugiej edycji zaplanowano na 23 października.

Studia trwają dwa semestry i kosztują 6000 zł. Poniżej szczegółowy program zajęć:

Po pierwszej edycji prowadzący zdecydowali się na niewielkie, ale znaczące zmiany w programie, wszystko po to, aby lepiej przygotować studentów na wyzwania czekające ich na rynku pracy. Duży plus za wbudowanie w program zakresu certyfikacji ITCQF – koszt szkolenia na wolnym rynku to właściwie połowa kosztu całych studiów. Naszym zdaniem stosunek jakości do ceny przedstawia się bardzo korzystnie.

Bardzo dobre wrażenie robi też długa lista partnerów kierunku – dzięki współpracy z firmami memoQ, MadCap, Atlassian, Syncro Soft, czy TechSmith studenci mają możliwość poznania najpopularniejszych, często bardzo drogich narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalnych techwriterów.

Dodatkowo, w 2021 r. rozpoczęto współpracę z University of North Carolina Wilmington. Studenci kierunku Komunikacja Techniczna wraz z kolegami i koleżankami z USA mogą współpracować przy projektach prowadzonych w ramach kierunku „Writing in Intercultural and Global Contexts”. To doskonała okazja, by zdobyć nowe doświadczenie, szersze perspektywy, nowe znajomości i cenny wpis do CV. Szczegóły tutaj.

Również kadra wzbudza zaufanie, biorąc pod uwagę posiadaną wiedzę oraz doświadczenie. Wśród wykładowców znajdziecie tylko i wyłącznie praktyków, którzy są rozpoznawalni na międzynarodowej scenie techcommowej.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie kierunku: https://www.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/kontynuacja-edukacji/studia-podyplomowe/informatyka/komunikacja-techniczna

Koniecznie dajcie znać, czy ktoś z Was zdecydował się na tego typu kształcenie i jakie są Wasze wrażenia.

Trzymamy kciuki za ciekawe, praktyczne zajęcia!