Screenpresso – narzędzie do tworzenia zrzutów ekranów i nie tylko

Czy przypadkiem nie szukacie narzędzia do tworzenia zrzutów ekranu, które usprawniłoby Waszą pracę? Czy chcielibyście zapisywać pliki w różnych formatach i mieć możliwość ich edycji? Czy zastanawialiście się jak zmniejszyć wagę Waszych plików nie tracąc na jakości?

Znaleźliśmy dla Was całkiem ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu spędzicie mniej czasu na tworzeniu i edytowaniu obrazów w programach graficznych, a skupicie się na tworzeniu pozostałych dokumentów do projektu.

Ten artykuł przybliży Wam podstawowe zasady działania Screenpresso i jego zastosowanie. Resztę na jego temat znajdziecie tutaj. Dostępna jest też instrukcja obsługi tutaj.

Co to za narzędzie?

Screenpresso jest darmowym narzędziem do tworzenia zrzutów ekranu, GIF-ów i nagrań ekranu oraz prostych dokumentów do Waszych prac projektowych, raportów czy materiałów szkoleniowych. Po stworzeniu multimediów są one automatycznie zapisywane i uporządkowane w jednym miejscu.

Screenpresso ma wbudowany edytor, gdzie w szybki sposób można dopracować stworzone obrazy i generować krótkie instrukcje obsługi. Umożliwia również ich późniejsze udostępnianie na YouTube, Twitter, Facebook i innych.

Jak go używać?

Screenpresso działa na wszystkich wersjach Windows. Możecie go zainstalować na komputerze lub rozpocząć pracę bez konieczności instalacji. Procedura jak to zrobić znajduje się tutaj.

Dla użytkowników chcących, na przykład, edytować stworzone obrazy lub skalować wideo, dostępna jest wersja Pro – z koniecznością wykupienia licencji. 

Jak to działa?

Zastosowanie jest bardzo proste.

  1. Z paska menu lub przez kliknięcie klawisza PrintScreen, wybierz co chcesz zrobić.
  2. Rozciągnij ramkę wokół treści, którą chcesz przechwycić. Aplikacja umożliwia zrobienie zrzutu ekranu tylko z tej części ekranu, która Was interesuje.
  3. Kliknij myszką aby uchwycić obraz.

.. i gotowe, Wasze obrazy przechowywane będą w bibliotece. Potem już tylko dopracowanie szczegółów.

 Jakie są zalety?

Wybraliśmy dla Was kilka, które mogą być kluczowe przy podejmowaniu decyzji o użyteczności Screenpresso w Waszych projektach 😊.

Oto one…

  • tworzy pliki o małej wadze
  • automatycznie kopiuje adres URL Waszego obrazu, GIF-a lub wideo do biblioteki
  • daje możliwość dodawania adnotacji do obrazów, edytowania zawartości obrazu, dodawanie odnośników
  • można w łatwy sposób podglądać organizować, sortować zgromadzone obrazy
  • można w łatwy sposób przygotować nagranie wideo czynności wykonywanych na ekranie

Naszym skromnym zdaniem używanie Screenpresso do tworzenia zrzutów ekranowych jest bezproblemowe nawet dla początkujących. Interfejs jest prosty i przyjazny, można w szybki sposób edytować obraz lub stworzyć instrukcję.

A Wy co myślicie? Czy macie swoje ulubione narzędzie tego typu? Czy takie rozwiazania sprawdzają się w Waszej pracy? Dajcie nam znać w komentarzach!