Naucz się sam(a) ?

Jak sami stwierdziliście nie ma w Polsce uczelni, która kształciłaby technical writerów z prawdziwego zdarzenia. Jeszcze. Ale na szczęscie w Polsce jest już Internet.

Słyszeliście o Wikiversity? Bardzo ciekawy projekt, ale najwyraźniej jak na razie nieudany. Może właśnie dlatego, że nikt o nim nie słyszał 😉

Zainspirowani komentarzami do jednego z poprzednich wpisów, zaczęliśmy się zastanawiać gdzie właściwie takich podstawowych informacji o techwritingu można szukać. Odszukaliśmy kilkanaście amerykańskich uniwersytetów na których można znaleźć pokrewne przedmioty, np. takie jak na tej liście, ale właściwie nigdzie nie znaleźliśmy całościowego podejścia do tematu i uporządkowania w jednym miejscu ogromnej dziedziny wiedzy jaką jest komunikacja techniczna.

Za to udało nam się trafić na Wikiversity i całkiem sensownie wyglądający kurs:

Technical Writing

Zdecydowanie niepełny i niedokończony, ale… jest :). I to dostępny za darmo. Kopalnia ogólnie zaakceptowanych terminów oraz różnorakich odnośników (również do filmów). Jeżeli szukacie podstawowych informacji o komunikacji technicznej i nie wiecie gdzie zacząć – spróbujcie tam. A potem szukajcie dalej, razem z nami.