MeetContent Kraków powraca!

Mamy dla Was świetne wieści z Krakowa. Swą działalność wznawia społeczność MeetContentKRK!

Po (zbyt) wielu miesiącach nieobecności MeetContentKRK powraca z zupełnie nowymi tematami, miejscami spotkań i możliwością poznania twórców związanych z technical writingiem.

Czas i miejsce

Już 9 maja 2023 o godzinie 18:00 odbędzie się pierwsze, inauguracyjne spotkanie zorganizowane przez społeczność techwriterską z Krakowa. Prelegenci będą na Was czekać w Techie’s Space, Na Zjeździe 11, 30-527 Kraków.

Temat

Na spotkaniu zostanie poruszony jeden z najgorętszych obecnie tematów, a mianowicie: sztuczna inteligencja i jej rola w tworzeniu treści.

Sztuczna inteligencja budzi zarówno ciekawość jaki i lęk ludzi w każdej już chyba branży. Zjawisko to nie omija też komunikacji technicznej. Co powinniśmy zrobić, aby pozostać aktualnym i nie zostać zastąpionym? Czego trzeba się nauczyć? Jakie są korzyści i zagrożenia związane z korzystaniem z tej technologii?

Prelegenci

Prezentację poprowadzą założyciele i prowadzący podcast Tech Writer koduje (a także nasi dawni redaktorzy) – Michał Skowron i Paweł Kowaluk.

  • Michał jest zagorzałym zwolennikiem automatyzacji dostarczania treści, który woli inteligentne tworzenie dokumentacji od tradycyjnego pisania. W latach 2012-2020 pracował jako tech writer. Obecnie zajmuje się narzędziami dokumentacyjnymi w Guidewire Software oraz pełni funkcję członka zarządu w ITCQF.
  • Paweł pracuje w branży tech writingu od 2008 roku. Pracował jako tech writer, manager, kierownik projektu, konsultant, sprzedawca, instruktor i programista narzędzi doc. Obecnie pisze teksty techniczne dla Guidewire Software i jest członkiem zarządu ITCQF.

Kilka słów o sponsorze

Majowa edycja MeetContentKRK jest sponsorowana przez Codete.

Codete to firma programistyczna z siedzibą w Polsce, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania na zamówienie i doradztwie IT. Codete w liczbach:

  • Ponad 350 specjalistów.
  • 3 biura w Krakowie, Lublinie, Berlinie oraz przestrzenie coworkingowe w największych polskich miastach (Warszawa, Wrocław, Gdańsk).
  • Ponad 120 projektów.
  • Ponad 70 klientów z całego świata.

W styczniu 2022 roku Codete otworzyło własny resto-bar Techie’s, w którym odbywają się najlepsze imprezy technologiczne w mieście i właśnie tam spotkacie się w ramach MeetContent.

Formularz zgłoszeniowy

Podobie jak w przypadku innych spotkań tego typu, i tu organizatorzy proszą o rejestrację poprzez dedykowany formularz zgłoszeniowy. Znajdziecie go pod tym linkiem.

Po spotkaniu, osoby zarejestrowane otrzymają dodatkowe informacje i materiały związane z meetup’em.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrych wrażeń.