Komunikacja techniczna geograficznie

W świecie komunikacji technicznej dzieje się całkiem sporo. Nie tak dawno pisaliśmy o konferencjach branżowych, które będą miały miejsce w drugiej połowie tego roku. Do tego dochodzą różne organizacje i stowarzyszenia. W tym gąszczu informacji pomocna może okazać się mapa dla komunikacji technicznej, którą zaprezentowała Sarah Maddox.

Autorka blogu ffeathers niedawno podzieliła się owocami pracy nad swoim projektem o nazwie Tech Comm on a Map. Jest to interaktywna mapa, która pomaga zorientować się, co dzieje się w komunikacji technicznej na całym świecie. Informacje zostały podzielone na trzy kategorie:

  • konferencje (oznaczone fioletowymi kółkami)
  • stowarzyszenia i organizacje (oznaczone żółtym kółkami)
  • cała reszta (oznaczona niebieskimi kółkami)

Tech Comm on a Map

Po kliknięciu na kółko, mapa przybliża się i zostają wyświetlone szczegółowe informacje na jego temat. Można też skorzystać z pola wyszukiwania, w celu odnalezienia konkretnego adresu.

W związku z tym, że Sarah na co dzień pracuje jako Technical Writer w oddziale Google w Sydney, nie jest zaskoczeniem, że cały projekt opiera się na rozwiązaniach Google. Autorka skorzystała z narzędzi takich jak Google Maps JavaScript API, widżet Google Places Autocomplete i Google Apps Script, który automatycznie pobiera dane z arkusza Google Sheets, w którym przechowywane są wszystkie informacje. Strona i kod źródłowy dostępne są na stronie GitHub.

Sarah planuje rozwijać swój projekt, dlatego też jeśli macie jakieś uwagi lub sugestie, które powinny zostać uwzględnione w kolejnej wersji, podzielcie się nimi w komentarzach do jej wpisu. Patrząc na statystyki i liczbę osób śledzących blog, może to być świetny sposób na pokazanie, że Polacy nie gęsi, swoją komunikację techniczną mają 🙂