Komunikacja techniczna, czyli jak humanistka może zacząć pracę w IT – warsztaty

Już 9 listopada w Krakowie odbędą się ciekawe warsztaty związane z komunikacją techniczną. Szczegóły poniżej.

O wydarzeniu

Warsztaty Komunikacja techniczna, czyli jak humanistka może zacząć pracę w IT to jedno ze spotkań wchodzących w cykl działań Akademii Mocy Kobiet, z którą związane są specjalistki z różnych dziedzin: psycholożki, terapeutki, pedagożki, prawniczki, aktorki, lekarki, finansistki, specjalistki od coachingu i wiele innych. Jego celem jest wzmocnienie swobodnej pracy z komputerem i nowymi technologiami, a także poznanie technik komunikacji technicznej.

Akademia działa w ramach Centrum Praw Kobiet, którego misją jest przeciwdziałanie wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Działacze Centrum dążą do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci. Ważnym elementem działalności Centrum Praw Kobiet są szeroko rozumiane działania edukacyjne skierowane do kobiet, przedstawicieli wielu grup zawodowych i całego społeczeństwa. Od 25 lat CPK prowadzi aktywną działalność szkoleniową i wydawniczą.

Warsztaty Komunikacja techniczna, czyli jak humanistka może zacząć pracę w IT poprowadzi Basia Kujawska – Senior Technical Author i Lead Author w firmie 3di. Projektowaniem informacji zajmuje się od 2014 roku. Z zawodu jest autorką techniczną, z wykształcenia dziennikarką, a z pasji rowerzystką i podróżniczką.

Dla kogo

Warsztaty są skierowane przede wszystkim do kobiet, które myślą o pracy w branży komunikacji technicznej, potrafią dobrze komunikować się zarówno w języku polskim i obcym (szczególnie angielskim) oraz dobrze czują się w pracy z komputerem i nowymi technologiami.

Czego się spodziewać

Na warsztatach będą poruszane nastepujące tematy:

  • czym jest komunikacja techniczna,
  • czym zajmuje się technical writer,
  • narzędzia używane do tworzenia dokumentacji technicznej,
  • najlepsze praktyki tworzenia dokumentacji technicznej,
  • ćwiczenie praktyczne – próbuj swoich sił w roli technical writerki,
  • gdzie szukać pracy jako technical writer.

Kiedy

Warsztaty odbędą się 9 listopada 2021 roku o godzinie 18:00 w krakowskim oddziale Centrum Praw Kobiet przy ulicy Dunajewskiego 5. Liczba miejsc jest ograniczona i wymaga zapisu mailowo: cpk_krakow@cpk.org.pl lub telefonicznie: 780-079-988.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Wszystkim uczestniczkom życzymy dobrych wrażeń.