Ile zarabia technical writer?

I dlaczego tak mało? Na drugie pytanie nie ma łatwej odpowiedzi, ale spróbowaliśmy zmierzyć się z pierwszym. Przeczytajcie ile płacą za wykonywanie najlepszego zawodu pod słońcem w Polsce i na świecie. Porównajcie to ze swoimi zarobkami.

Chwila szukania i oto co możemy znaleźć:

W Polsce dokumentalista w dziale IT zarabia 5100 PLN brutto.

Albo troszeczkę mniej…

A na świecie? To zależy – sami zobaczcie. Podoba nam się  to, że Nuclear Procedures Writer zarabia jednak więcej niż „zwykły” Procedure Writer. Tutaj dane z odpowiednika naszego GUS-u. Tak to wygląda w USA.

A w UK? Na przykład tak.

Ciekawe i dokładne opracowanie udało nam się znaleźć w Australii, polecamy zajrzeć do PDF-a podlinkowanego na końcu tej strony…

 

Zanim płynnie przejdziecie na portale o życiu Polaków na emigracji (efektowne i aktualne CV każdy szanujący się techwriter ma na pewno zawsze w gotowości 😉 ), pozwólcie że podzielimy się z Wami naszym bogatym doświadczeniem w zaciskaniu pasa:

  • Początkujący „dokumentalista” zarobi w Polsce 2500-4000 PLN,
  • Technical writer z 1-3 letnim doświadczeniem – prawdopodobnie 3000-5500 PLN,
  • Tak zwany „senior” – 4500-7500 PLN,
  • Kierownik działu dokumentacji może pewnie liczyć na kwoty z przedziału 5000-10000 PLN.

Oczywiście w różnych firmach może to różnie wyglądać, ale zdziwilibyśmy się, gdyby Wasze płace diametralnie  różniły się od tych podanych powyżej. Jeżeli tak jest, to przede wszystkim mamy nadzieję, że jest to różnica na korzyść :).  A po drugie – dajcie nam znać.