Ile zarabia Technical Writer – odsłona trzecia

Dzisiaj po raz kolejny postaramy się Wam podpowiedzieć skąd możecie czerpać wiedzę o zarobkach Technical Writerów.

Wynagrodzenia.pl

Jednym z pierwszych miejsc, które kojarzy się z informacjami o zarobkach jest portal wynagrodzenia.pl. W sekcji Moja Płaca znajdziemy dane o zarobkach na 750 stanowiskach. Nasza zacna profesja została uwzględniona w zestawieniu pod nazwą „specjalista ds. dokumentacji technicznej”.
Mediana zarobków dla tego stanowiska wynosi 4 307 zł brutto. Ta kwota została ustalona na podstawie odpowiedzi 714 osób. Dane były ostatnio aktualizowane w styczniu 2016.

zarobki_wynagrodzenia_pl

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj. Jeśli takie ogólne dane nie są dla Was wystarczające, to możecie wziąć udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w zamian za co otrzymacie pełny raport płacowy dla swojego stanowiska.

Raport płacowy

W poprzednim artykule opisującym zarobki Technical Writerów, powoływaliśmy się na raport płacowy za rok 2013, przygotowany przez CPL Jobs. Sprawdziliśmy czy istnieje nowsza wersja tego raportu. Niestety, jedyne co udało nam się znaleźć to raport płacowy podsumowujący rok 2014. Po porównaniu stawek z tymi z raportu za rok 2013 okazało się, że są one identyczne. Poniżej przypominamy jak kształtowało się miesięczne wynagrodzenie brutto Technical Writerów w poszczególnych miastach.

  1. Warszawa – 6000-7000
  2. Gdańsk – 6000-7000
  3. Łódź – 5000-6000
  4. Katowice – 4500-6000
  5. Wrocław – 4500-5500
  6. Kraków – 4500-5500
  7. Poznań – 4500-5500
  8. Szczecin – 4000-5000

Pracuj.pl

Niedawno odkryliśmy w aplikacji Pracuj.pl dla Androida ciekawą funkcję – pod niektórymi ogłoszeniami podane są średnie zarobki dla stanowiska i województwa, których dotyczy ogłoszenie. Warto wspomnieć, że tej samej funkcji nie udało nam się znaleźć w pełnej wersji portalu Pracuj.pl.
Po wpisaniu w wyszukiwarkę „Technical Writer” znaleźliśmy kilka ogłoszeń na stanowisko Technical Writer i specjalista ds. dokumentacji technicznej oraz jedno ogłoszenie na stanowisko Junior Technical Writer. Wyniki naszych poszukiwań znajdziecie poniżej. Jak zauważycie, dla specjalisty ds. dokumentacji technicznej w woj. mazowieckim otrzymaliśmy dwie zupełnie różne kwoty. Być może różnica wynika z tego, że osoby raportujące swoje wynagrodzenie używały w różny sposób wielkich i małych liter.

junior_tech_writer_malopolska

tech_writer_dolny_slask

tech_writer_wielkopolska

tech_writer_mazowsze

spec_dok_tech_warmia

spec_dok_tech_mazowsze3

spec_dok_tech_mazowsze

 

Jak oceniacie przedstawione przez nas dane? Czy są według Was bliskie rzeczywistości czy raczej mają z nią niewiele wspólnego? Czekamy na Wasze komentarze i życzymy Wam, żebyście nigdy po wypłacie nie czuli się w sposób przedstawiony na filmiku poniżej 😉