Evolution of TC 2018 już wkrótce

Z wielką przyjemnością zapraszamy Was na jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej branży w tej części Europy – konferencję Evolution of TC 2018. To kolejna impreza związana z komunikacją techniczną, którą objęliśmy patronatem medialnym. Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji.

O Evolution of TC 2018

Evolution of TC zostało zapoczątkowane w 2010 roku przez członków grupy, w której centrum zainteresowania była, i jest, komunikacja techniczna. Od 2015 roku gospodarzem konferencji jest tekom Bułgaria – silna grupa zrzeszająca profesjonalistów z branży. Jej wpływ coraz bardziej rozszerza się poza granice Bułgarii. Obecnie wśród organizatorów znajduje się także tcworld GmbH.

Dwudniowa konferencja Evolution of TC odbywa się co roku w stolicy Bułgarii, Sofii. Jej uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w prelekcjach, a także warsztatach. Tematyka jest zazwyczaj dość obszerna i bazuje na najnowszych trendach w tech commie. W tym roku motywem przewodnim konferencji są nowinki w dokumentacji oprogramowania.

Czego się spodziewać?

Podczas wystąpień tegorocznej edycji międzynarodowa grupa specjalistów przybliży nam nowe rozwiązania, które wkrótce mogą być codziennością dla osób związanych z komunikacją techniczną. Poza prelekcjami będziecie mieli wiele okazji, by bezpośrednio z uczestnikami oraz ekspertami, wymienić się własnym doświadczeniem w tym obszarze, a także poznać nieznane wam dotąd praktyki.

Program konferencji jest tak opracowany, by poruszyć następujące tematy:

  • Information Modeling
  • Intelligent Content
  • DITA
  • User Experience − UX
  • Multimedia and video documentation
  • Writing standards
  • Content strategy.

Dla kogo?

W centrum zainteresowania organizatorów są profesjonaliści związani z branżą komunikacji technicznej, którzy chcą się doszkolić, a jednocześnie podzielić się z innymi swoją wiedzą.

Termin

Konferencja odbędzie się w dniach 31 maja – 1 czerwca 2018 roku.

Miejsce

Sofijski oddział Novotelu mieści się w biznesowej części miasta zwanej The Mall. Jest to nowoczesny hotel zapewniający wygodne i funkcjonalne pokoje, sale konferencyjne oraz szereg atrakcji zapewniających udany pobyt. Mieści się w centrum, z którego blisko jest do najciekawszych turystycznie miejsc w Sofii – Starego Miasta czy Teatru Narodowego.

Program

Wstępny program konferencji jest już dostępny, mamy zatem wgląd w to, co będzie się działo i już teraz możemy zdecydować w czym weźmiemy udział. Zwróćcie uwagę, że pierwszego dnia, 31 maja, będą miały miejsce tylko prelekcje. Mamy do wyboru 10 tematów, które zostaną zaprezentowane w 2 równoległych ścieżkach. Drugi dzień to warsztaty i tu również możemy wybrać z 10 tematów, które będą odbywać się po 2 lub 3 jednocześnie. Organizator informuje, że niektóre warsztaty mogą być powtórzone, jednak nie wiadomo na jakiej zasadzie.

Przeglądając agendę zwróciliśmy uwagę, że organizatorzy niejako połączyli wykłady z warsztatami. Mamy na przykład prelekcje o automatyzacji tworzonej dokumentacji oraz warsztaty, podczas których poznamy konkretne strategie i narzędzia, które pomogą nam zautomatyzować proces. Kolejny temat, jaki zwrócił naszą uwagę to coraz większy nacisk na tworzenie materiałów wizualnych (video). I, podobnie jak w przypadku automatyzacji, poznamy problem od strony teoretycznej – kto potrzebuje takich materiałów i dlaczego – oraz praktycznej, ucząc się tworzenia materiału video podczas warsztatów.

Szczegółowy program konferencji znajdziecie na stronie (link).

Pomiędzy poszczególnymi blokami organizatorzy przewidzieli przerwy na kawę oraz lunch, a patrząc na legendę opisującą oznaczenia w programie, czeka nas jeszcze impreza oraz uroczyste zamknięcie. Możliwe więc, że program wydarzenia nie jest jeszcze w pełni zamknięty.

Ceny

Poniżej przedstawiamy ceny wejściówek na konferencję:

Przedsprzedaż dla członków tekom Europe (do 26 kwietnia) Cena po 26 kwietnia dla członków tekom Europe Przedsprzedaż (do 26 kwietnia) Cena po 26 kwietnia
2 dni 75 € 85 € 100 € 115 €
1 dzień  55 € 65 € 80 € 90 €
Networking  35 €

Z danych przedstawionych przez organizatorów wynika, że poza programem głównym jest przewidziany także wieczór z networkingiem, na który będzie obowiązywała dodatkowa opłata i rejestracja. Informacje na ten temat możecie śledzić na stronie rejestracji, którą znajdziecie tutaj.

Dla Czytelników chcących wziąć udział w konferencji mamy kod rabatowy dający 10% zniżki. W formularzu rejestracji wystarczy wpisać 18ETC20.

Dlaczego warto wziąć udział?

Naszym zdaniem jest kilka powodów, dla których warto wziąć udział w Evolution of TC 2018. Po pierwsze, międzynarodowi eksperci oraz tematyka konferencji pozwolą na zorientowanie się w nowinkach na rynku (narzędzia, rozwój nowoczesnych technologii, najnowsze trendy w tworzeniu dokumentacji, to tylko kilka przykładów). Kolejną rzeczą wartą uwagi to ścisły związek prelekcji i warsztatów, co przy wybraniu konkretnej tematyki daje nam swego rodzaju kurs z obszaru, który nas interesuje. Poza zdobyciem nowej wiedzy lub poszerzeniem tego, co już wiemy, mamy szansę na poznanie wielu osób, które na co dzień spotykają się z podobnymi problemami w pracy, a dzięki wzajemnemu doświadczeniu można poznać nowe strategie ich rozwiązywania. A poza samą konferencją mamy możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc i spróbowania smacznych trunków, z których słynie Sofia ;-).

Jeśli nadal nie możecie zdecydować, zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniiem zeszłorocznej edycji oraz na Fanpage konferencji.