Zapraszamy na konferencję reQest 2021!

Z ogromną radością zapraszamy Was na konferencję reQuest 2021, którą objęliśmy patronatem. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią organizatorzy konferencji reQuest postanowili wrócić, tym razem oferując swe wydarzenie w formacie online. Dobrze już znana w świecie IT konferencja, od kilku lat skupia ekspertów w zakresie analizy biznesowej i systemowej, projektantów rozwiązań IT, testerów, specjalistów zapewnienia jakości, product ownerów oraz reprezentantów biznesu, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniami w trakcie dwudniowego wydarzenia. 

Konferencja od lat działa pod szyldem “reQuest for innovation”. Oznacza to szukanie nowych ścieżek, rozpoczynanie pełnych wyzwań dyskusji i poszukiwanie odpowiedzi na zaskakujące pytania – wszystko po to, aby rozszerzać kompetencje i możliwości analityków.

 

techwriter.pl jako partner medialny dołącza do reQuest 2021, żeby wspólnie rozwijać branżę IT. Po wszelkie szczegóły zaglądajcie na: https://2020.request.pl/ oraz Facebookowy fanpage: https://www.facebook.com/reQuestConference/

Najważniejsze informacje

Tegoroczna edycja reQuest odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2021 roku. Tradycyjnie już, wydarzenie to będzie połączeniem wykładów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych. 

Dokładny opis prelekcji i prelegentów jeszcze nie jest znany, gdyż obecnie trwa nabór osób chętnych wystąpić podczas konferencji. Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w wydarzeniu w roli prelegenta – formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj

Dla kogo?

reQuest to miejsce dla każdego – dosłownie! Konferencja po raz pierwszy odbędzie się w formule interaktywnych wykładów i warsztatów online, pełnych konkretnej i użytecznej wiedzy. Możesz wziąć udział w kilku równoległych warsztatowych ścieżkach tematycznych. 

Jeśli jesteś:

 •  inżynierem wymagań,
 •  analitykiem IT,
 •  projektantem,
 •  członkiem zwinnego zespołu
 •  entuzjastą projektowania rozwiązań biznesowych

– to na pewno znajdziesz coś dla siebie pośród różnorodnej agendy, obejmującej wiele obszarów i dyscyplin. 

Czego się spodziewać?

Jak wspomnieliśmy wyżej, szczegóły wydarzenia nie są jeszcze znane. Organizatorzy uchylili jednak nieco rąbka tajemnicy i podzielili się niedawno szczegółami dotyczącymi jednego z warsztatów:

 • Jak Analityk może aktywnie wspierać budowanie oferty na budowę oprogramowania?
 • Jak zadbać o to by oferta była interesująca zarówno pod kątem merytorycznym jak i biznesowym?
 • Jak w pogoni za wymaganiami nie zapomnieć o biznesie?
 • W jaki sposób wypracować i przedstawić dobrą propozycję rozwiązania?
 • Dlaczego kluczowa w tym procesie jest aktywność Analityka i co ona oznacza?
 • Jak dać klientowi więcej niż oczekuje?
 • Co zrobić, gdy klient sam (jeszcze) nie wie, co chce otrzymać?

Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedź podczas części warsztatowej konferencji. Będzie praktycznie, na przykładach, z ćwiczeniami i pokazaniem dobrych praktyk ofertowych.

Brzmi zachęcająco? Jeśli tak to już teraz zarezerwuj czas i dołącz do reQest 2021.