Przejdź do głównej zawartości

Translation and Localization Conference już wkrótce

· 5 min aby przeczytać

Z wielką radością zapraszamy Was na The Translation and Localization Conference, która już niedługo odbędzie się w Warszawie. To kolejna impreza związana z branżą tłumaczeń, którą objęliśmy patronatem medialnym. Jak zapewne pamiętacie, w ubiegłym roku rozszerzyliśmy nasze horyzonty i zostaliśmy partnerem Konferencji Tłumaczy. Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji dotyczących TLC, z którą robimy kolejny krok w kierunku zacieśniania współpracy między światem dokumentacji i tłumaczeń.

O TLConference

Pomysłodawcą konferencji oraz jej głównym organizatorem jest Agenor Hofmann-Delbor. Wraz z grupą osób związanych z branżą tłumaczeniową i IT zorganizował pierwszą konferencję w 2012 roku. Od tamtej pory, z roku na rok, cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem.

W ciągu dwóch dni, uczestnicy Translation and Localization Conference mają możliwość wzięcia udziału zarówno w prelekcjach, jak i warsztatach. Tematyka oscyluje wokół problemów związanych z tłumaczeniami, komunikacją, a także wszelkich nowinek branżowych. Tegorocznym motywem przewodnim są zmiany, jakie czekają tłumaczy oraz osoby z nimi związane w nadchodzącym 2020 roku.

Czego się spodziewać?

Jak wspomnieliśmy wyżej, centrum zainteresowania organizatorów tegorocznej edycji jest rok 2020. Dlaczego akurat ta data? Jeszcze do niedawna w wielu filmach science-fiction rok ten był pokazywany jako odległa przyszłość, w której dominować będą roboty, latające samochody, a ludzkość założy niezliczone kolonie w odległych rejonach kosmosu. Tymczasem rok 2020 czeka już na nas za rogiem, wprowadzając nas w nową erę branży tłumaczeniowej.

Co nas zatem czeka? Wejdziemy w trzecią erę narzędzi CAT oraz silników NMT. Świat tłumaczeń i zadań, jakie w nim wykonujemy ulegnie automatyzacji. Powinniśmy się przygotować na zmiany, ale nie te, które proponowali nam twórcy filmów, ale na takie, które następują w rzeczywistości, w innym tempie oraz kierunku, jaki ludzkość początkowo zakładała.

Celem konferencji jest uświadomienie tych zmian oraz przygotowanie osób, które będą nimi dotknięte, tak, by ich dalsza kariera rozwijała się płynnie i z pełnym sukcesem. Rok 2020 nie przyniesie nam zapewne latających samochodów, ale będzie na pewno inspiracją dla nowych pomysłów na przyszłość.

Program

Wstępny program wydarzenia jest już dostępny, możemy zatem przybliżyć Wam, co będzie się działo. Pierwszego dnia konferencji będą miały miejsce tylko prelekcje. Poza wystąpieniem otwierającym, reszta sesji zostanie zaprezentowana w dwóch równoległych ścieżkach. Mamy do wyboru 10 tematów, jednak jeszcze nie wszystkie są udostępnione, zatem musicie uzbroić się w cierpliwość i śledzić zmiany w programie tutaj . Drugi dzień to warsztaty i dobrze nam znana forma unconference. Tu również możemy wybrać z kilku tematów, które będą odbywać się po dwa jednocześnie. Jak w przypadku prelekcji i tu nie wszystkie tematy są jeszcze znane, zatem jeśli jesteście zainteresowani, trzymajcie rękę na pulsie.

Przeglądając program zwróciliśmy uwagę, że niektóre wykłady łączą się tematycznie z warsztatami. Mamy na przykład prelekcje o automatyzacji zadań w tłumaczeniach oraz warsztaty, podczas których poznamy konkretne strategie i narzędzia, które pomogą nam zautomatyzować proces. Kolejny temat, jaki zwrócił naszą uwagę to debata na temat zmian predyspozycji tłumacza oraz ich wpływ na przyszłość zawodu w 2020 roku.

Pomiędzy poszczególnymi blokami organizatorzy przewidzieli przerwy na kawę oraz lunch. W piątkowy wieczór czeka nas jeszcze impreza zapoznawcza, a w sobotnie popołudnie uroczyste zamknięcie.

Dla kogo jest TLC?

Konferencja jest szczególnie skierowana do osób pracujących w branży tłumaczeń oraz wszystkich osób związanych z szeroko rozumianą komunikacją i automatyzacją.

Termin

Konferencja odbędzie się w dniach 29 – 30 marca 2019 roku.

Miejsce

Konferencja odbędzie się w Warszawie. Prelekcje oraz warsztaty będą miały miejsce w hotelu Radisson Blu Sobieski. Natomiast na piątkowy networking organizator zarezerwował restaurację Grand Kredens - uczestnictwo wymaga dodatkowej rezerwacji i opłaty. Wszelkie szczegóły znajdziecie poniżej oraz na stronie organizatora.

Ceny

Poniżej przedstawiamy ceny wejściówek na konferencję. Jednocześnie przypominamy, że termin rejestracji upływa 28 lutego.

Rodzaj biletuCena
2 dni + lunch€370/1560 PLN
Piątek + lunch€230/970 PLN
Sobota + lunch€230/970 PLN
Networking€65/270 PLN

Cena nie zawiera noclegu, jednak organizator zapewnia zniżkę przy rezerwacji pokoju w hotelu Radison Blu Sobieski. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Bilet na imprezę networkingową zawiera w sobie - przekąski, nieograniczony dostęp do napoi bezalkoholowych, dwa drinki oraz, w razie potrzeby, transport z i do miejsca zakwaterowania.

Na stronie organizatora jest jeszcze informacja, że wkrótce mają się pojawić szczegóły dotyczące warsztatów, eventów oraz wycieczek, zatem może będą na Was czekały jeszcze dodatkowe atrakcje 😉. Zaglądajcie więc tutaj, by być na bieżąco.

Dlaczego warto wziąć udział?

Naszym zdaniem jest kilka powodów, dla których warto wziąć udział w TLConference 2019. Po pierwsze, miejsce. Rzadko mamy możliwość wzięcia udziału w międzynarodowej konferencji, w rodzimym kraju, dlatego gdy pojawia się taka opcja, warto solidnie ją rozważyć. Po drugie, międzynarodowi eksperci oraz tematyka konferencji pozwolą na zorientowanie się w nowinkach na rynku (narzędzia, rozwój nowoczesnych technologii, najnowsze trendy w branży tłumaczeniowej - to tylko kilka przykładów). Kolejną rzeczą wartą uwagi jest tematyczne powiązanie części prelekcji i warsztatów, co przy wybraniu konkretnej tematyki daje nam swego rodzaju kurs z obszaru, który nas interesuje. Poza zdobyciem nowej wiedzy lub poszerzeniem tego, co już wiemy, mamy szansę na poznanie wielu osób, które na co dzień spotykają się z podobnymi problemami, co pozwala wymienić się doświadczeniami oraz strategiami

Jeśli nadal nie jesteście pewni swej decyzji, zapraszamy do zapoznania się z fanpagem konferencji, gdzie znajdziecie informacje o poprzednich edycjach oraz komentarze uczestników.