Technical Communication Conference 2020

Trafiliśmy ostatnio na ciekawie zapowiadające się wydarzenie online. Szczegóły poniżej.

Organizatorami konferencji jest firma SoftServe oraz społeczność ekspertów z branży komunikacji technicznej zrzeczona w ramach SoftServe. Tematem przewodnim wydarzenia jest: Content is king. Context is everything.

Kiedy i za ile?

W dniach 3-4 listopada 2020 odbędzie się Technical Communication Conference 2020. Jest to konferencja w pełni online, a uczestnictwo w niej jest darmowe. Wystarczy, że zarejestrujecie się tutaj.

Dla kogo?

Wydarzenie jest skierowane szczególnie do osób związanych z komunikacją techniczną, a więc: TechCommunicators, InfoDevs, TechWriters, Copywriters, Content Developers, Documentation Engineers i wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką, jaka zostanie poruszona podczas konferencji.

Czego się spodziewać?

Organizatorzy powoli publikują informacje na temat agendy. Póki co znamy troje prelegentów oraz tematy ich wystąpień:

  1. Anton Bollen „Less is more: using simplified graphics for better software documentation” – Anton opowie o Simplified Graphics oraz Simplified User Interface (SUI). Przedstawi jak można ich użyć w filmach instruktażowych, dokumentacji, a także ubogacić szeroko rozumiany kontent wizualny.
  2. Paweł Kowaluk „Using a static site generator to display API specs” – Paweł, na przykładzie własnych doświadczeń zawodowych, opowie jak użyć narzędzia Next.js, by połączyć ze sobą całą dokumentację tworzoną w projekcie.
  3. Yaryna Burban „Business emails: ethics and aesthetics” – Yaryna pokaże jak ważna jest poprawna korespondencja w czasie lockdownu i jak należy jej używać w procesie negocjacji, gdy nie jest możliwe spotkanie się z drugą osobą twarzą w twarz. Dowiemy się także jak poprawnie planować korespondencję, sortować ją i archiwizować, by nie pogubić się w natłoku wiadomości. Yaryna powie także kilka słów na temat stylu korespondencji, tak by nasze emaile nie przekraczały granic dobrej i poprawnej komunikacji.

Jeśli powyższe prelekcje Was zachęciły do udziału w konferencji, pamiętajcie o wymogu rejestracji. Jeśli jednak nadal jesteście niezdecydowani, zachęcamy do śledzenia informacji na temat kolejnych wystąpień tutaj (zakładka Dyskusja).

A może ktoś z Was chciałby wystąpić podczas konferencji? Chętni mogą zgłaszać swoje wystąpienia na adres TechCommConference@softserveinc.com.

P.S. Jeśli macie informacje o podobnych wydarzeniach, dajcie nam znać w komentarzu 😉