Przejdź do głównej zawartości

MeetContent Wrocław - grudzień 2022

· 3 min aby przeczytać

Mamy dla Was dobre wieści z Wrocławia! Po ponad dwuletniej przerwie wraca MeetContent. Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Kilka słów o organizatorach

Po ponad dwuletniej przerwie swoją działalność wznawia społeczność techwriterska z Wrocławia. Grupa ta działa pod pieczą krakowskiej społeczności związanej z konferencją Soap i powstała na fali pokonferencyjnych emocji przywiezionych z tegorocznego krakowskiego eventu. W ramach działalności wrocławskiej grupy planowane są meetupy, dyskusje panelowe, warsztaty i inne formy wymiany doświadczeń związanych z komunikacją techniczną. Będzie się można dzielić swoimi obserwacjami i zdobywać nowe. A wszystko to po godzinach, w siedzibach kilku wrocławskich firm IT, przy pizzy i czymś do picia 😊

Termin i miejsce

Termin najbliższego spotkania planowany jest na 7 grudnia 2022 o godzinie 18:00 w Infor przy ul. Piłsudskiego 69, Budynek RETRO piętro 5 (wejście do Infor Academy).

Co nas czeka?

Pierwszy, rozgrzewkowy meetup będzie miał formę panelu dyskusyjnego wokół tematu: How to hire Technical Writers and how to be hired as one. Rozmowę poprowadzi moderator, a rozpocznie grupa Technical Writerów i Hiring Managerów z różnych firm IT. Każdy z obecnych będzie mógł włączyć się do dyskusji i opowiedzieć o swoich doświadczeniach, z jednej i z drugiej strony, lub zadać pytanie.

Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki takiemu wyborowi tematyki inauguracyjny meetup pozwoli im dotrzeć do szerszego grona społeczności techriterskiej. Rekrutacja pisarzy technicznych to wciąż temat rzeka, niby znany, a mimo to zawsze potrafiący czymś zaskoczyć 😉 Jeśli pracujesz na stanowisku Technical Writera to najprawdopodobniej masz już za sobą niejedną rozmowę rekrutacyjną, a Twoje doświadczenie może być cenne dla osób dopiero rozpoczynających swą przygodę z branżą.

Dlaczego ten meetup jest dla Ciebie?

Podczas grudniowego spotkania poruszone zostaną różne zagadnienia związane z rynkiem pracy dla Technical Writerów. Uczestnicy porozmawiają między innymi o tym, na co zwrócić uwagę przygotowując CV, jak może wyglądać sam proces rekrutacyjny i co można zrobić zanim jeszcze zaczniecie rozglądać się za nowym miejscem pracy, aby podnieść swoje szanse.

Poza powyższymi, osoby występujące na scenie podzielą się też obserwacjami na temat zdalnej rekrutacji, która staje się nową normą. Postarają się też spojrzeć na drugą stronę rekrutacji, czyli perspektywę Hiring Managerów. Porozmawiają o słynnym ‘feedbacku po rozmowie’ – bardziej jest czy go nie ma? I o tym kto się bardziej stresuje onboardingiem: nowozatrudniony Tech Writer czy raczej Manager 😉

Zapisy

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dać znać organizatorom, by zamówili odpowiednią ilość pizzy 😉

Formularz do rejestracji znajdziecie pod tym linkiem.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!