Meet Content w Krakowie i Wrocławiu – Maj 2017

Jest okazja, żeby nauczyć się nowych rzeczy z dziedziny komunikacji technicznej i spotkać się z kolegami i koleżankami po fachu. W maju 2017 odbędą się aż dwie edycje Meet Content – 23 maja we Wrocławiu i 30 maja w Krakowie.

Jak narzędzia CAT wpływają na pisanie – Wrocław

meet content wrocław, click here to stop zero ing, by Marta Bartnicka and Ryszard Jarża, 7pm, 23 may 2017, Mleczarnia, ulica Pawła Włodkowica 5, wrocław

Marta Bartnicka i Ryszard Jarża opowiedzą co się dzieje z treścią kiedy trafia do narzędzi tłumaczeniowych. Podadzą przykłady treści DITA, interfejsu aplikacji i tekstu na stronie. Ta wiedza powinna wpłynąć na decyzje podejmowane przez technical writerów podczas pisania, ale ma także znaczenie w doborze i użytkowaniu narzędzi, oraz przy konstruowaniu procesu pisania pod tłumaczenie.

Wydarzenie odbędzie się 23 maja 2017 w klubokawiarni Mleczarnia przy ulicy Pawła Włodkowica 5 we Wrocławiu o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny, ale wymagana jest rejestracja. Więcej szczegółów tutaj.

Wpływ technical writera na rozwój produktu – Kraków

documentation-driven development by Tomasz Trela, 7pm, 30 May, Krakow, Artefakt Cafe, Dajwór 3, krakówTomasz Trela, Technical Writer w Dassault Systèmes, opowie o tym jak udawało mu się wpłynąć na zespół tworzący produkt. Pokaże na przykładach, że Technical Writer nie musi wcale być na końcu łańcucha pokarmowego.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2017 w Artefakt Cafe przy ulicy Dajwór 3 w Krakowie o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny, ale wymagana jest rejestracja. Więcej szczegółów tutaj.