Przejdź do głównej zawartości

Kolejna uczelnia ze studiami podyplomowymi z komunikacji technicznej

· 2 min aby przeczytać

W zeszłym roku informowaliśmy Was o tym, że warszawska Akademia Finansów i Biznesu Vistula uruchomiła studia podyplomowe o kierunku Komunikacja techniczna.

Pojawiły się wtedy głosy, że takie studia powinny zostać utworzone również w innych miastach. Niektóre Wasze prośby zostały wysłuchane 😉 Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu właśnie poszerzyła swoją ofertę studiów podyplomowych o kierunek Technical Writer - Zarządzanie Dokumentacją Techniczną. Pomimo innej nazwy, są to te same studia, które oferuje warszawska Vistula, więc teraz możecie wybierać spośród dwóch miast.

Kierunek powstał przy współpracy z naszym portalem, firmą MadCap Software (producentem oprogramowania do tworzenia dokumentacji) oraz firmą Dredar (świadczącą usługi z zakresu testowania oprogramowania i komunikacji technicznej).

Studia trwają dwa semestry, a ogólna liczba godzin wynosi 160. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w ramach dwudniowych, weekendowych sesji i prowadzone są w formie konwersatoriów (wykłady i case study) oraz warsztatów w pracowni komputerowej,

Program studiów obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące tworzenia oraz publikowania różnych typów dokumentacji technicznej, zarządzania projektem i zespołem dokumentacyjnym, tworzenia strategii publikowania treści oraz technik i narzędzi wykorzystywanych w zarządzaniu informacją. Studenci zostaną również przygotowani do uzyskania certyfikatu ITCQF Foundation Level i będą mieli możliwość (za dodatkową opłatą) podejścia do egzaminu. Studia kończą się praktycznym projektem związanym z dziedziną studiów, który podlega obronie przed Komisją Egzaminacyjną.

Obecnie trwa nabór na pierwszą edycję, której rozpoczęcie jest planowane na marzec 2017. Wszelkie potrzebne informacje dotyczące rekrutacji znajdziecie tutaj.

Studia na tym kierunku to bardzo dobra propozycja dla absolwentów filologii (tłumaczy, nauczycieli języka angielskiego), którzy chcieliby wykorzystać umiejętności językowe w zastosowaniach technicznych oraz rozpocząć pracę w sektorach IT i przemysłu. Polecamy je również absolwentom innych kierunków (np. inżynierskich), którzy chcą nauczyć się jak efektywnie przekazywać skomplikowaną techniczną wiedzę klientom i użytkownikom końcowym.