Przejdź do głównej zawartości

Jesienna edycja API the Docs Virtual 2023 - Zapowiedź

· 3 min aby przeczytać

Co prawda do października jeszcze sporo czasu, ale już teraz informujemy Was, że rusza wtedy kolejna edycja cyklu wirtualnych spotkań związanych z dokumentacją API i doświadczeniami w pracy programisty. Szczegóły poniżej.

O konferencji

API The Docs zostało zainicjowane kilka lat temu i przez ten czas stało się wiodącą konferencją poświęconą dokumentacji API. Początkowo odbywała się stacjonarnie, jednak w wyniku pandemii, która przetoczyła się przez świat organizatorzy zmienili format konferencji z offline na online w kwietniu 2020 roku i uruchomili API The Docs Virtual. Spotkania wirtualne są bezpłatne i dostępne dla wszystkich, wymagana jest jednak rejestracja, do której bezpośredni link znajdziecie tutaj. Chociaż wydarzenie jest bezpłatne, mile widziane jest wsparcie finansowe dla dalszych inicjatyw społeczności API The Docs, które pojawią się w przyszłości. Szczegóły znajdziecie na stronie głównej API the Docs, którą podaliśmy wyżej.

API The Docs Virtual to seria konferencji skierowana do technical writerów, programistów API, product ownerów oraz wszystkich osób, które traktują dokumentację jako kluczowy element pracy. Udział w wydarzeniu to świetna okazja do podzielenia się informacjami na temat najnowszych i najlepszych praktyk, strategii oraz trendów związanych z dokumentacją API, a także doświadczeniem w zawodzie programisty. W październiku rusza jesienna edycja prelekcji, podczas których uczestnicy wraz z prelegentami będą próbowali znaleźć odpowiedzi na liczne pytania związane z dokumentacją API oraz portalem dla programistów.

Podobnie jak w poprzednich latach, do tegorocznej edycji API the Docs Virtual zostały zaproszone zespoły portali deweloperskich, które otrzymały nominację do plebiscytu 2023 DevPortal Awards. Członkowie tych zespołów podzielą się z uczestnikami najlepszymi praktykami, podpowiadając najnowocześniejsze rozwiązania w drodze do doskonałości dokumentacji API. Usłyszycie też o wyzwaniach, którym pomyślnie stawili czoła, bieżących zadaniach, a także dokonaniach zawodowych, z których są szczególnie dumni.

Jeśli chcecie mieć najświeższe informacje dotyczące działań API the Docs zaglądajcie na fanpage społeczności.

Najważniejsze informacje

Jesienna edycja Api The Docs Virtual odbędzie się w czterech sesjach, które odbędą się w dniach: 4, 11, 18 i 25 października.

Ponieważ nie ma jeszcze szczegółowych informacji na temat programu, poniżej podajemy ramową tematykę na każdy dzień:

  • 4 października - Onboarding,
  • 11 października - Business alignment,
  • 18 października - Accessibility,
  • 25 października - DX innovation.

Pamiętajcie, że udział w prelekcjach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zauważcie, że jedno z wydarzeń zostało w całości poświęcone dostępności dokumentacji. Dostępność cyfrowa, w szczególności dostępność dokumentacji to będzie naszym zdaniem w najbliższym czasie gorący temat. Wszystkim zainteresowanym tematyką dostępności polecamy blog o dostępności lub newsletter o dostępności regularnie publikowane przez naszego partnera, firmę Accens. Wiemy również, że niedługo w ofercie Accens pojawią się szkolenia dotyczące dostępności dokumentacji technicznej stworzone właśnie z myślą o technical writerach, czyli o nas 😊

Jak wspomnieliśmy, opis prelekcji oraz szczegółowy program nie są jeszcze znane dlatego zachęcamy do zaglądania na stronę wydarzenia oraz podany wyżej fanpage.

Życzymy dobrych wrażeń 😉.