TECHNICAL COMMUNICATION CONFERENCE 2021 już wkrótce

Już 13 listopada odbędzie się kolejna branżowa konferencja. Mowa o Technical Communication Conference 2021.

O konferencji

Technical Communication Conference organizowana jest po raz czwarty. Jej głównym sponsorem jest ukraińska firma Soft Serve specjalizująca się w usługach doradczych oraz dostarczaniu oprogramowania dla firm z różnych branż.

Konferencja ma na celu spotkanie społeczności, podczas którego uczestnicy poznają nowe trendy rozwijające się w branży tech commu w połączeniu z tym, co sprawdza się w naszym zawodzie od lat. Ma to na celu ułatwienie osobom zainteresowanym zaadoptowania nowinek technologicznych, w dobrze już znane procedury, tak by praca stała się wygodniejsza i bardziej efektywna i jednocześnie spełniała warunki wciąż zmieniających się trendów.

Dla kogo

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych branżą komunikacji technicznej. W centrum zainteresowania są: technical writerzy, content writerzy, UX writerzy oraz wszystkie osoby związane z tworzeniem treści technicznych.

Podczas tegorocznej edycji konferencji poruszone zostaną, między innymi, takie tematy:

  • accessibility and usability grounds for documentation,
  • agile approach to technical communication,
  • comprehensive doc strategy.

Kiedy

Wydarzenie będzie miało formę w pełni online i odbędzie się 13 listopada 2021 roku.

Cena

Konferencja jest bezpłatna, wymaga jednak rejestracji. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Program konferencji

Na ten moment nie jest znana agenda wydarzenia. Organizatorzy kompletują listę prelegentów. Gdyby ktoś z Was miał ochotę wziąć udział w konferencji w roli prelegenta wszelkie informacje znajdzie pod tym linkiem.

Uchylono jednak rąbek tajemnicy i na facebookowym profilu społeczności technical writerów SoftServe pojawiła się zapowiedź pierwszej prezentacji. Nosi ona tytuł How Agile Takes the ‚Technical’ Out of Technical Communication, a prelegentem jest Kay Webber, który z komunikacją techniczną związany jest już ponad 20 lat.

Jeśli jesteście ciekawi czego dotyczyły poprzednie edycje konferencji i czego można się spodziewać w tym roku – zapraszamy do archiwum udostępnionego przez organizatorów.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrych wrażeń.