TCeurope Colloquium 2017

Drodzy Czytelnicy, już dziś chcielibyśmy zaprosić Was na kolejną konferencję dotyczącą naszej branży. Tym razem chodzi o dość niszowe TCeurope Colloquium 2017, którego hasłem przewodnim jest: Technical Communication at a Crossroads: New tools, career paths and changes.

Słów kilka o organizatorze

Organizatorem TCeurope Colloquium 2017 jest The Finnish Technical Communications Society (STVY), która skupia wokół siebie wolontariuszy z branży Technical Writingu oraz pozostałe osoby nią zainteresowane. Głównym celem organizacji jest promowanie komunikacji technicznej, zwiększanie liczby profesjonalistów na obszarze Finlandii i poza jej granicami oraz organizowanie szkoleń. Każdy kto jest w jakiś sposób związany z komunikacją techniczną, jest mile widziany w kręgu członków grupy.

STVY od dziesięciu lat jest organizatorem seminariów, które początkowo odbywały się raz do roku, a obecnie są organizowane cyklicznie, mniej więcej co półtora roku. Sama organizacja działa w Finlandii już od dwudziestu lat.

TCeurope – historia i działalność

TCeurope to organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane komunikacją techniczną, która działa na zasadach wolontariatu, skupiając w sobie różne mniejsze grupy z całej Europy. Jej działalność obejmuje wspieranie mniejszych organizacji i tworzenie pomiędzy nimi sieci komunikacyjnej.

Czas i miejsce konferencji

Przyszłoroczna edycja TCeurope Colloquium odbędzie się w piątek, 7 kwietnia w Näkövammaisten liitto ry facility w Helsinkach, Finlandia (Marjaniementie 74).

Przydatne informacje

  • Konferencja jednodniowa.
  • Udział bezpłatny dla wszystkich uczestników.
  • Każda prezentacja będzie trwała maksymalnie 30 minut.
  • Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą prowadzone w języku angielskim.
  • Konferencja skierowana jest przede wszystkim do Technical Writerów z Finlandii oraz reszty krajów europejskich.
  • Organizator przewiduje około 110 miejsc.

Wszelkie dodatkowe informacje, takie jak rejestracja czy zakwaterowanie, zostaną umieszczone za jakiś czas na stronie wydarzenia.

Informacje dla potencjalnych prelegentów

Organizator zachęca do rejestracji osoby, które chciałyby wystąpić w roli prelegenta podczas konferencji. Poniżej zamieszczamy listę obszarów, w których powinny zawierać się prezentacje:

  • Technical communication professionals today: work roles and profiles, challenges, competencies and career paths
  • Technologies and methodologies impacting technical communication
  • Designing for user experience: possibilities and opportunities
  • New delivery channels and information outputs

Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie i wysłanie formularza. Termin składania zgłoszeń upływa 31 grudnia 2016. Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez specjalną komisję, która zadecyduje, które z nich zostaną zaprezentowane podczas konferencji. Może się zdarzyć, że członkowie komisji zechcą z Wami przeprowadzić wideokonferencję, by dowiedzieć się więcej na temat prezentacji. Odpowiedzi zostaną rozesłane do 1 lutego 2017, a lista zaakceptowanych prezentacji ukaże się po tym terminie na stronie konferencji. Organizator prosi o przesłanie pełnej prezentacji do 31 marca 2017. Materiały te zostaną umieszczone w sieci po konferencji. Organizator planuje również nagrywanie wszystkich prezentacji.

Prośba od organizatora – jeśli znacie kogoś, kto byłby zainteresowany wystąpieniem na konferencji to przekażcie mu powyższe informacje. 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie na adres  tceurope.colloquium@gmail.com lub zaglądajcie na Twittera, gdzie znajdziecie także sporo informacji o poprzedniej edycji konferencji. A jeśli już o niej mowa to zachęcamy do zapoznania się z krótkimi notkami na temat prelegentów oraz z pełnym zapisem konferencji.

Gala dinner czyli spotkajmy się po wykładach

Dla uczestników konferencji zorganizowana będzie wieczorna impreza, na której można będzie poznać się lepiej i oczywiście nawiązać nowe kontakty, nie tylko zawodowe. Będzie ona płatna oraz wymagać będzie dodatkowej rejestracji. Wszelkie informacje na ten temat pojawią się wkrótce.

W imieniu organizatora, zapraszamy serdecznie do Finlandii :-).