MEETCONTENT WROCŁAW – STYCZEŃ 2023

Po sukcesie grudniowego spotkania, organizatorzy MeetContent Wrocław zapraszają na kolejną edycję. Najważniejsze informacje znajdziecie poniżej.

Kilka słów o organizatorach

Dla przypomnienia garść informacji i organizatorach i samym przedsięwzięciu.

Po ponad dwuletniej przerwie, w grudniu 2022 roku, swoją działalność wznowiła społeczność techwriterska z Wrocławia. Grupa ta działa pod pieczą krakowskiej społeczności związanej z konferencją Soap i powstała na fali pokonferencyjnych emocji przywiezionych z zeszłorocznego eventu ze stolicy Małopolski. W ramach działalności wrocławskiej grupy planowane są meetupy, dyskusje panelowe, warsztaty i inne formy wymiany doświadczeń związanych z komunikacją techniczną. Będzie się można dzielić swoimi obserwacjami i zdobywać nowe. A wszystko to po godzinach, w siedzibach kilku wrocławskich firm IT, przy pizzy i czymś do picia 🙂

Pierwszy, rozgrzewkowy meetup z 7 grudnia 2022 roku miał formę panelu dyskusyjnego wokół tematu: How to hire Technical Writers and how to be hired as one. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją z tego spotkania.

Co nas czeka?

Styczniowy meetup będzie składał się z dwóch prezentacji. Każda z nich będzie mówić o dokumentacji technicznej z nieco innej perspektywy.

Prelegenci

W pierwszej prezentacji, Ed Portas, Head of Technical Communications Department w Ocado, opowie o korzyściach płynących z podejścia: Documentation as a product. Z jego prezentacji dowiecie się dlaczego uproduktowienie dokumentacji jest dobrym rozwiązaniem, niezależnie od wielkości firmy czy zespołu tech writerskiego. Dodatkowo, porozmawiacie o narzędziach i technikach z dziedziny zarządzania produktem, które mogą się przydać w rozwijaniu dokumentacji.

W drugiej prezentacji wieczoru: Content meets design, Tomasz Prus, Experience Design Manager w firmie Atlassian, opowie o projektowaniu treści. Tomek zabierze Was w podróż ze świata skupionego na warstwie wizualnej do bardziej zbalansowanej wizji, gdzie nierzadko to właśnie content determinuje odbiór produktu. Dowiecie się jak zaprojektować pozytywny user experience zapewniając należną równowagę między contentem a designem.

Termin i miejsce

Termin najbliższego spotkania planowany jest na 25 stycznia 2023, o godzinie 18:00 w siedzibie firmy Ocado przy ul. Szewskiej 8 we Wrocławiu (piętro 4, wejście na lewo od pączków).

Dlaczego ten meetup jest dla Ciebie?

Każdy z meetupów ma na celu rozwijanie wiedzy, dzielenie się doświadczeniami i ciekawymi rozwiązaniami z szeroko rozumianej dziedziny tech writingu. Organizatorzy mają świadomość, że nie każdy tech writer pracuje w większym zespole, dlatego tworzą platformę do wzajemnej inspiracji i wymiany wiedzy.

Po każdym meetupie zaplanowana jest część nieformalną, gdzie przy pizzy i czymś do picia, będzie mnóstwo czasu, żeby zadać pytania prowadzącym, podyskutować lub po prostu poznać nowych ludzi.

Zapisy

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dzięki temu organizatorzy mogą zadbać o odpowiednią ilość pizzy!

Formularz do rejestracji znajdziecie pod tym linkiem, a z ekipą odpowiedzialną za całe to zamieszanie możecie się skontaktować pod adresem contact[at]meetcontent.org.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!