Konferencja soap! 2017 – 5. edycja coraz bliżej

Aż trudno uwierzyć, że w tym roku odbędzie się już piąta edycja konferencji soap!. Cieszy nas, że to wydarzenie na stałe zagościło w kalendarzu europejskich konferencji tech comm i że z roku na rok nabiera coraz większego rozpędu. Stało się już niemal tradycją, że sprawujemy patronat medialny nad soap! i w tym roku będziemy go z przyjemnością kontynuować. W związku z tym zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące konferencji.

Termin i miejsce

Piąta edycja konferencji odbędzie się w dniach 7-9 czerwca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha zlokalizowanym przy ul. Marii Konopnickiej 26 w Krakowie.

Rejestracja i cena

Rejestracja już trwa, a jej termin upływa 26 maja.

Ceny biletów:

W przeciwieństwie do lat poprzednich, w tegorocznej edycji nie ma darmowego dnia. Warto jednak zwrócić uwagę, że mimo to koszt uczestnictwa w konferencji nie wzrósł, a nawet jest bardziej korzystny niż w zeszłym roku ;-).

W cenę wliczone są wszystkie prezentacje oraz warsztaty (poza Edu Summit), a także rozrywki przewidziane przez organizatorów – przerwy na kawę, przerwy obiadowe, ceremonia otwarcia, networking po pierwszym dniu konferencji, party zamykające wydarzenie, a także zwiedzanie wszystkich wystaw w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Cena nie zawiera noclegu.

Prezentacje

Tematem tegorocznej edycji soap! jest Rozwiązywanie problemów bez względu na rodzaj tworzonej treści. Prelegentów jest w tym roku sporo, bo swój udział potwierdziło już 28 ekspertów. Wśród nich są zarówno rodzimi przedstawiciele branży, jak również goście z zagranicy. Cieszy nas fakt, że swój udział zadeklarowało aż 13 prelegentów z Polski. Oznacza to, że na naszym, ciągle rozwijającym się rynku tech commu pojawia się coraz więcej osób, które chcą (i nie boją się) dzielić się wiedzą z innymi. Z pełną listą prezenterów możecie się zapoznać tutaj. Nas szczególnie zaciekawiły poniższe prezentacje:

  • User documentation vs loser documentation: Great content, no readers? (Dirk Göhmann i Cate Mackenzie) – skuteczna dokumentacja to nie tylko dobry tekst. To także szereg działań, które powinien wykonać Tech Writer, by jego super tekst został zauważony w całej masie wciąż tworzonych treści. Co zrobić, by nasz dokument został zauważony, a praca w niego włożona doceniona?
  • Finding your way back from Documentation Mordor (Natalia Katryńska) – w pracy Technical Writera zdarzają się wyzwania wykraczające poza tworzenie dokumentacji. W szybko zmieniających się projektach trzeba wykazać się elastycznością i odpornością, radząc sobie z kłodami rzucanymi nam pod nogi. Autorka opowie nam o własnej walce z „demonami dokumentacji”.
  • Need more problems? Start localizing videos! (Anton Bollen) – w dzisiejszym, zglobalizowanym świecie często musimy trafić z naszą dokumentacją do międzynarodowego odbiorcy. Punktem wyjścia jest zazwyczaj tłumaczenie treści na obcy język. A co gdy chcemy wykorzystać coraz popularniejsze filmy instruktażowe? Jaka jest skala dodatkowych wyzwań translatorskich i realizatorskich, jeśli zdecydujemy się na lokalizowanie materiałów wideo?

Plan konferencji znajdziecie na stronie soapconf.com.

Warsztaty Edu Summit

Na dzień poprzedzający konferencję (7 czerwca 2017) organizatorzy zaplanowali szereg warsztatów. Dzięki nim poznacie nie tylko teorię, ale także praktykę związaną z tematyką tegorocznej edycji soap! Warsztaty te są dodatkowo płatne i wymagają rejestracji. Szczegółowe informacje na temat kosztów, rejestracji oraz samych warsztatów pojawią się wkrótce na stronie konferencji.

Więcej informacji

Aktualności na temat konferencji można śledzić na Facebooku, Twitterze lub Google+. A niezdecydowanych zachęcamy do zapoznania się z naszymi relacjami z poprzednich edycji soap!:

Do zobaczenia!