Komunikacja techniczna geograficznie – wersja mobilna

Projekt Tech Comm on a Map wkracza w kolejną fazę. Niedawno została udostępniona aplikacja mobilna dla systemu Android.

Przypomnijmy, Tech Comm on a Map to interaktywna mapa stworzona przez Sarah Maddox, która pomaga zorientować się w tym co się dzieje w komunikacji technicznej na całym świecie. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na ten temat, możecie zajrzeć do naszych wcześniejszych wpisów o tym projekcie (Komunikacja techniczna geograficznie, Komunikacja techniczna geograficznie v2) lub do specjalnej kategorii na blogu ffeathers.

Instalacja

Aplikację mobilną można pobrać z Google Play. Jest ona przeznaczona dla telefonów z systemem Android 4.0 lub nowszym.

Możliwości

Dzięki aplikacji możemy w wygodny sposób wyszukiwać konferencje, grupy, firmy, stowarzyszenia i kursy związane z komunikacją techniczną oraz zgłaszać nowe obiekty do zaznaczenia na mapie za pomocą opcji „Add event”, która dostępna jest w menu aplikacji. Po pomyślnej weryfikacji są one dodawane do mapy.

techcommonamapapp

Dla programistów

Aplikacja jest projektem z otwartym kodem źródłowym dostępnym na stronie GitHub. Może jest wśród Was ktoś kto chciałby dodać jakieś nowe opcje?

Założenie dobre, gorzej z wykonaniem

Pomimo tego, że bardzo podoba nam się ten projekt, to jednak jego tempo rozwoju jest dość kiepskie. Nie mówimy tutaj o rozwoju funkcjonalności, ale o ilości dostępnych danych. Na początku roku opublikowaliśmy listę konferencji z pierwszego półrocza 2016, na której znalazło się całkiem sporo europejskich konferencji. W momencie tworzenia tego wpisu (koniec lutego) na mapie zaznaczone były zaledwie dwie konferencje w Europie na ten rok.

conferences2016onamap

Najwyraźniej w niespełna dwa lata od uruchomienia projektu nie udało się zebrać pokaźnej grupy użytkowników przez co liczba dodawanych obiektów jest znikoma. Nie lepiej wygląda sytuacja z aplikacją mobilną. Odkąd została udostępniona (niecałe trzy tygodnie temu), pobrało ją zaledwie kilkanaście osób. Tak słaba popularność tego projektu jest dla nas tym większym zaskoczeniem, że mają w nim swój udział takie nazwiska ze światka tech commu jak Sarah O’Keefe, Ellis Pratt czy Tom Johnson.
Dlatego tym bardziej zachęcamy Was do pobrania aplikacji i zgłaszania nowych wydarzeń.