Evolution of TC 2021 – najważniejsze informacje

Macie ostatnią szansę, aby wziąć udział w jednym z ciekawszych wydarzeń w naszej branży – konferencję Evolution of TC 2021. Poniżej znajdziecie garść najważniejszych informacji.

O Evolution of TC 2021

Evolution of TC zostało zapoczątkowane w 2010 roku przez członków grupy, w której centrum zainteresowania była, i jest, komunikacja techniczna. Od 2015 roku gospodarzem konferencji jest tekom Bułgaria – silna grupa zrzeszająca profesjonalistów z branży. Jej wpływ coraz bardziej rozszerza się poza granice Bułgarii, dzięki czemu konferencja z roku na rok umacnia swoją pozycję jako wydarzenie międzynarodowe.

Dwudniowa konferencja Evolution of TC odbywała się co roku w stolicy Bułgarii, Sofii. Ze względu na pandemię organizatorzy byli zmuszeni do odwołania wydarzenia w zeszłym roku. W tym roku udało się wszystko dopiąć tak, by konferencja odbyła się online, dzięki czemu więcej osób zyskuje szansę, by wziąć w niej udział. Wydarzenie zostało też wydłużone o jeden dzień.

Tematyka Evolution of TC jest zazwyczaj obszerna i bazuje na najnowszych trendach w tech commie. Motywem przewodnim konferencji są nowinki w dokumentacji oprogramowania.

Czego się spodziewać?

Podczas wystąpień tegorocznej edycji, międzynarodowa grupa specjalistów przybliży nowe rozwiązania, które wkrótce mogą być codziennością dla osób związanych z komunikacją techniczną. Poza prelekcjami, będziecie mieli wiele okazji, by bezpośrednio z uczestnikami oraz ekspertami, wymienić się własnym doświadczeniem w tym obszarze, a także poznać nieznane wam dotąd praktyki.

Program konferencji jest tak opracowany, by poruszyć następujące tematy:

 • Information Modeling,
 • dokumentacja API,
 • zachowanie ciągłości w dostarczaniu dokumentacji, 
 • User Experience − UX,
 • metadane i taksonomia,
 • i wiele więcej.

Dla kogo?

Konferencja skierowana jest do wszystkich osób związanych z branżą komunikacji technicznej, które chcą się doszkolić, a jednocześnie podzielić się z innymi swoją wiedzą.

Termin

Konferencja odbędzie się w dniach 9 – 11 czerwca 2021 roku w formacie online.

Program

Program konferencji jest już dostępny tutaj (link).  Zwróćcie uwagę, że niektóre warsztaty/prelekcje będą odbywać się po 2 lub 3 jednocześnie, a udział w nich wymaga rezerwacji “miejsca”.

Przeglądając agendę zwróciliśmy uwagę, że organizatorzy zadbali, by uczestnicy brali czynny udział w spotkaniach poprzez możliwość wcześniejszego przygotowania się do zajęć – na przykład odsłuchanie piosenki. Można także wziąć udział w quizie oraz specjalnym panelu, podczas którego można zadawać pytania wybranym przez organizatorów ekspertom.

Ceny

Poniżej przedstawiamy ceny wejściówek na konferencję:

 • Bilet normalny – 175
 • Bilet dla członków tekom Europe – 100€
 • Bilet dla członków tekom Europe z Bułgarii, Rumunii, Węgier, Turcji i Polski* – 85€
 • Bilet z obniżoną opłatą za uczestnictwo * – 85€
 • Bilet grupowy dla pracowników jednaj firmy**(min. 5 osób) – 10% zniżki dla każdej osoby

* Obniżona opłata za uczestnictwo dotyczy członków tekom Euope w Bułgarii, Rumunii, na Węgrzech, Turcji i Polsce, a także stażystów, wolontariuszy, emerytów i osób bezrobotnych, które są członkami tekom lub zostały członkami w trakcie rejestracji na konferencję. Ponadto ceny te obowiązują studentów studiów stacjonarnych, którzy są członkami tekomu lub zostają członkami w trakcie rejestracji na konferencję, a także uczestników aktualnie zapisanych na kursy akredytowane przez tekom.

** 10% zniżki na osobę, nie dotyczy obniżonej opłaty członkowskiej tekom; rabat udzielany jest tylko przy jednoczesnej rezerwacji. Przed rejestracją prosimy o kontakt pod adresem anmeldung[at]tekom.de.

Dlaczego warto wziąć udział?

Naszym zdaniem jest kilka powodów, dla których warto wziąć udział w Evolution of TC 2021. Po pierwsze, międzynarodowi eksperci oraz tematyka konferencji pozwolą na zorientowanie się w nowinkach na rynku (narzędzia, rozwój nowoczesnych technologii, najnowsze trendy w tworzeniu dokumentacji, to tylko kilka przykładów). Poza zdobyciem nowej wiedzy lub poszerzeniem tego, co już wiemy, mamy szansę na poznanie wielu osób, które na co dzień spotykają się z podobnymi problemami w pracy, a dzięki wzajemnemu doświadczeniu można poznać nowe strategie ich rozwiązywania.